Porcupine Tree wystąpią w Łodzi

porcupine17 lipca o godz. 20 w klubie Wytwórnia rozpocznie się koncert legendy rocka progresywnego, Porcupine Tree.

Będzie to ostatni koncert zespołu w Polsce przed dłuższą przerwą w jego działalności, w czasie której Steven Wilson ma zamiar przygotować swój drugi solowy album, a później promować go na klubowych koncertach w Europie.

Na muzycznej mapie zdominowanej przez muzykę pop i nieustanne dążenie do manipulacji muzycznymi trendami zespół Porcupine Tree jest bez wątpienia zjawiskiem niezwykłym. Jego członkowie nie uznają żadnych ograniczeń w swojej pasji do eksperymentowania i niezmordowanie dążą do osiągnięcia niepowtarzalnego połączenia słów i muzyki, które ponad dwadzieścia lat temu znane było jako „rock progresywny”. Nie oznacza to wcale, że muzycy Porcupine Tree stali się wiernymi naśladowcami zespołów grających w latach 60. i 70. Wykorzystują jedynie najnowsze osiągnięcia techniki by odtworzyć niepokornego ducha i nastrój przypominjący muzykę tamtego okresu.

Na początku 2009 Steven Wilson wydał swój pierwszy solowy album – „Insurgentes”, natomiast 14 września tego samego roku na rynku pojawiło się nowe, znakomicie przyjęte, studyjne dzieło Porcupine Tree, zatytułowane „The Incident”, którego zasadniczą część wypełniła 51-minutowa tytułowa suita. W ramach trasy promocyjnej zespół zawitał do Polski na jeden koncert, który odbył się we Wrocławiu.

{jumi [media/reklama.htm]}

Teraz niejako na bis pojawi się w lipcu w Łodzi i będzie to wyjątkowa okazja obejrzeć go na żywo po raz ostatni przed dłuższą przerwą, którą Steven Wilson ma zamiar wykorzystać na nagranie nowego solowego albumu.

bilety:
–  przedsprzedaż z kartą: 115,00 zł (dostępne tylko w Klubie Wytwórnia)
–  przedsprzedaż bez karty: 125,00 zł
–  sprzedaż w dniu koncertu: 140,00 zł

www.rockserwis.pl (sprzedaż wysyłkowa)
www.ticketpro.pl (punkty sprzedaży w całej Polsce)

Zobacz także:

Leafless Tree – scena progresywna w Wytwórni (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *