Z nieukrywaną radością informujemy o ponownym otwarciu dla zwiedzających naszej stałej wystawy „Muzeum Sportu. Szybciej, Wyżej, Mocniej”, prezentowanej w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”.

Począwszy od dnia 8 września 2020 r. w nowych, bezpiecznych warunkach udostępnimy Gościom wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju wystawę o historii łódzkiego sportu oraz osobach, które ją tworzyły.

Ale to nie wszystko…!

W weekend poprzedzający otwarcie wystawy dla zwiedzających, tj. w dniach 5-6 września 2020 r. odbędą się wyjątkowe wydarzenia związane z wysoką frekwencją podczas tegorocznych wyborów prezydenckich. Oprócz zwiedzania wystawy za symboliczną złotówkę, będzie możliwość wzięcia udziału w oprowadzaniach kuratorskich po ekspozycji (05.09.2020 i 06.09.2020, godz. 13.00). W niedzielę 6 września uzupełnieniem oprowadzania będzie możliwość zapoznania się z zabytkami architektury i przyrody znajdującymi się na terenie Parku im. Ks. J. Poniatowskiego. Dla osób, które zapiszą się na oprowadzania* przewidziano dodatkowo upominki.

* – liczba miejsc ograniczona

Ekspozycja będzie czynna sześć dni w tygodniu:

poniedziałek – nieczynne

wtorek – czwartek w godz. 10.00-16.00

piątek – niedziela w godz. 12.00-18.00

(środa jest dniem bezpłatnego wstępu)

Wystawa mieści się w nowoczesnym obiekcie sportowym. Na niemal dwustu metrach kwadratowych zebrano liczne obiekty wprowadzające w bogatą historię aktywności fizycznej w regionie łódzkim. Jest ona nie tylko unikatową kolekcją eksponatów – przekazanych przez słynnych łódzkich sportowców, lecz także interaktywną przestrzenią promującą współzawodnictwo, aktywność fizyczną i zasady fair-play. Szczególną atrakcją jest możliwość próby sił w jeździe na profesjonalnych symulatorach rowerów szosowych (trenażerach).

„Szybciej, wyżej, mocniej” – dewiza igrzysk olimpijskich od 1920 r., stała się także hasłem prezentowanej od prawie dwóch lat wystawy stałej Muzeum Sportu i Turystyki – Oddziału Muzeum Miasta Łodzi.

Opowieść o ludziach i wydarzeniach związanych z łódzkim sportem, ilustrowana materiałami zdjęciowymi i filmowymi, pokazuje jak ważnym zjawiskiem społecznym jest szeroko pojęta aktywność fizyczna.

W czterech strefach tematycznych zwiedzający mogą zapoznać się z najwybitniejszymi łódzkimi sportowcami. Jedna z przestrzeni na ekspozycji poświęcona została udziałowi sportowców z Łodzi i regionu w igrzyskach olimpijskich. Łódź może być dumna ze swojej historii – również tej sportowej.

Muzeum Sportu i Turystyki – Oddział Muzeum Miasta Łodzi w ramach wystawy „Muzeum Sportu. Szybciej, wyżej, mocniej” realizuje również program edukacyjny w postaci lekcji muzealnych, spotkań edukacyjnych oraz konkursów adresowanych do szerokiego kręgu uczestników.

Zapisy na oprowadzania kuratorskie w dniach 5-6 września:

tel.  692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Więcej informacji o wystawie oraz działaniach edukacyjnych:

tel.: 42 250 51 31, 698 492 833

sport@muzeum-lodz.pl

www.muzeum-lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9057
Ucho Tuwima na Piotrkowskiej (foto+wideo)
interbud_006
XXI Targi Budownictwa Interbud (foto)
Stacja Księży Młyn – Targ Staroci, Rękodzieła i Sztuki Użytkowej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*