Po przerwie trwającej od października 2020 r. nareszcie zostaje odblokowana możliwość przyjmowania klientów w sezonowych ogródkach, dlatego łódzcy restauratorzy prowadzą właśnie intensywne przygotowania do rozpoczęcia serwisu i przygotowania przestrzeni przed lokalem. Od 15 maja otwarcie ogródka zapowiedziało 105 restauracji, barów, kawiarni i lodziarni! Do długiej listy wciąż dołączają kolejne knajpy, a niektórzy restauratorzy planują funkcjonować już
o północy z piątku na sobotę, aby jak najszybciej spotkać się „na żywo” z klientami i rozpocząć realizowanie zamówień. Będzie to wielki dzień zarówno dla branży gastro jak, i dla całej ulicy Piotrkowskiej. Deptak wreszcie zacznie tętnić życiem i zapełni się gwarem oraz muzyką. Od 29 maja możliwa będzie też sprzedaż dań na miejscu wewnątrz lokalu.

Należy pamiętać, że otwarcie ogródków będzie wciąż podlegało specjalnym zasadom sanitarnym, m.in. zachowany ma być bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik. Restauratorzy zobowiązani są uzyskać odpowiednie pozwolenia, natomiast w tym roku ze względu na sytuację branży gastronomicznej, Miasto rezygnuje z opłat za dzierżawę terenu. Ogródki powinny też spełniać estetyczne wymogi na miarę najbardziej reprezentacyjnej ulicy. – W ubiegłym roku nastąpiła wyraźna zmiana w wyglądzie ogródków na Piotrkowskiej. Restauratorzy rywalizowali o miano najbardziej zielonego ogródka i podjęli wiele starań, aby zadbać o roślinność przed swoimi lokalami. Liczę, że w tym roku opracowane standardy aranżacji zieleni zdobiącej wygrodzenia i stoliki wykorzysta jeszcze więcej restauracji. – mówi Piotr Kurzawa, menadżer Ulicy Piotrkowskiej. –  W trakcie przygotowań do weekendu nie zapominamy o starych zasadach organizacji ruchu samochodowego obowiązującego w granicach ulicy. Spacer Piotrkowską będzie bardziej komfortowy bez samochodów i zaparkowanych wszędzie pojazdów.- przypomina Pan Piotr. Nie ma już możliwości parkowania na Piotrkowskiej, również dla pojazdów dostarczających jedzenie (ważność traci identyfikator typu „G”). Dostawy realizowane mogą być jak zawsze godzinach 6:00-11:00.

Na najbliższy weekend restauratorzy szykują przede wszystkim najlepszą odsłonę dań ze swojej stałej oferty, ale wielu zapowiada również dodatkowe pozycje i atrakcje np. w postaci bezpłatnych degustacji. Ponad 17 lokali zapowiedziało huczne otwarcie już w piątek o 24.00, a japońska restauracja w Piotrkowskie 89 organizuje Sushi Night. Łódzkie Centrum Wydarzeń zapowiedziało też tematyczne nagrody dla najlepszych relacji zdjęciowych z 15 i 16 maja opublikowanych z oznaczeniem ”#wracamynaPiotrkowską”. Pod tym samym hasłem na Facebooku funkcjonuje wydarzenie, w którym publikowane są lista restauracji otwartych od soboty oraz aktualności od restauratorów.

MAPA_PIORKOWSKA_otwarcie ogródków – pdf

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
18122012_260
Wystrzałowy Nowy Rok (foto)
W łódzkim zoo urodziła się panda mała (foto+wideo)
IMG_5899_tn
2 Festiwal Prawdziwej Czekolady (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*