Od czwartku 24 czerwca od 18:00 na kanale YouTube Teatru Powszechnego w Łodzi dostępny będzie ostatni odcinek serialu „Pomoc domowa radzi”. To finał drugiego sezonu i podsumowanie ponad 45 odcinków, w których uwielbiana przez widzów kultowa pomoc domowa Nadia przeprowadzała nas przez czas pandemii. Finałowy odcinek to zarówno retrospekcja i wspomnienia, jak i wyznaczenie nowych dróg bohaterom. Co dały im cotygodniowe spotkania? W którą stronę pójdą Nadia, Olga, Agnieszka, Julia, Robert i Czarek? Jakie są ich plany i co pozytywnego może z nich wyniknąć?

Przygoda z teatralnym serialem zaczęło się niemal półtora roku temu. Premiera inaugurującego odcinka „Pomoc domowa radzi” odbyła się w marcu ubiegłego roku – zaraz po pierwszym lockdownie, kiedy teatry przestały grać na żywo. Był to pierwszy teatralny serial, który powstał w czasie pandemii. Pozwolił Teatrowi w nowy sposób budować relację z widzami oraz stworzył aktorom przestrzeń do pracy w czasie, kiedy nie mogli grać na scenie. Serial oglądać można było na YouTubie oraz na antenie Telewizji TOYA. W sumie każdy z odcinków z Nadią w roli głównej obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób.

Przechodzenie na „tryb zdalny”, święta i Sylwester obchodzone za pośrednictwem komunikatorów, fala rozwodów i przemocy w rodzinach, szczepienia przeciwko COVID, sytuacja teatrów w czasie lockdownu – to tylko niektóre z tematów, które podejmował serial, reagując na bieżące wydarzenia. Siłą serialu jest to, że zmieniał się z tygodnia na tydzień, był odpowiedzią na to, co dzieje się w otaczającej rzeczywistości. Z perspektywy czasu można nawet powiedzieć, że stał się takim dziennikiem z czasów pandemii. Bardzo ważne było dla nas, aby przypominać Widzom, że jesteśmy razem. Zależało nam też, aby pokazać, że w tym trudnym dla wszystkich czasie powinniśmy być dla siebie lepsi, że potrzebujemy więcej empatii. Podejmowaliśmy ważne, trudne tematy, ale dzięki komediowej formie serial był też pewnego rodzaju terapią przez śmiech – mówi dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska, pomysłodawczyni serialu. 

W serialu wystąpili Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Paulina Nadel, Jakub Kryształ, Jakub Kotyński, Arkadiusz Wójcik oraz (w jednym odcinku) Diana Krupa i Filip Jacak. Za dźwięk i muzykę odpowiedzialny był Bartosz Adamiak. Operatorami kamery i montażystami byli Marcin Gwarda (pierwsze odcinki) oraz Rafał Czekajewski (pozostałe odcinki). Opiekunem artystycznym serialu była Ewa Pilawska.  

Wszystkie odcinki serialu są dostępne na kanale YouTube Teatru Powszechnego w Łodzi. Premierę 15., finałowego odcinka drugiego sezonu „Pomoc domowa radzi” będzie można obejrzeć również w piątek 25 czerwca oraz 2 lipca o 19:30 na antenie TV TOYA.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
OT_plakat_projekt_Przemyslaw_Hajek_800px
Ostatni tramwaj w Teatrze Nowym
barbelo
Premiery teatralne – styczeń 2011
triathlon
Triathlon Story w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*