polskistreetartW czwartek, 22 listopada o godz. 19 w Łódzkim Domu Kultury rozpocznie się łódzka premiera albumu Polski Street Art cz. 2. Między anarchią a galerią.

Jak co roku, wydarzenie będzie miało formę multimedialnej prezentacji opatrzonej autorskim komentarzem Marcina Rutkiewicza – współautora albumu.

Polski Street Art cz. 2 / Między anarchią a galerią to trzecia z serii książek o tym zjawisku, wydawana przez Fundację Sztuki Zewnętrznej i wydawnictwo Carta Blanca. Pierwsza, Polski street art, prezentował a dokonania kilkudziesięciu interesujących artystów ulicznych, działających w naszym kraju.

Druga, Graffiti w Polsce 1940–2010 przybliżała nasze mało znane, ponad 70-letnie tradycje ulicznej aktywności. Trzecia jest kompletnym portretem samego zjawiska, które w ciągu ostatnich dwóch lat przeszło gwałtowny proces dojrzewania, oraz diagnozą jego aktualnego stanu. Książka rzuca nowe światło na granice gatunku, przybliża uliczne style i techniki twórcze, ich genezę, napotykane postawy artystyczne, toczące się spory definicyjne i wewnętrzne linie podziałów. Na tym tle zaprezentowane zostały sylwetki i prace kilkudziesięciu artystów, jedynie częściowo znanych z wcześniejszych publikacji.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dylann
Mała Literacka: Love & Dylan / Jarniewicz & Łobodziński
Mały Książkomaniak: Zapraszamy na spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską!
Reed Tucker – spotkania w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*