Polska U-21 – Niemcy U-21 1:2 (foto)

We wtorek, 7 czerwca, na stadionie ŁKSu reprezentacja Polski do lat 21 podejmowała drużynę Niemiec. Niestety nasi zawodnicy przegrali spotkanie 1:2 i stracili szanse na awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy.

Pierwsza połowa rozpoczęła się pod dyktando Polaków, jednak to goście strzelili pierwszego gola – w 25 minucie Cezarego Misztę pokonał Youssoufa Moukoko. Nasi zawodnicy dzielnie próbowali odrobić stratę, co udało im się w 34. minucie po golu Bartosza Białka.

Dość wyrównana pierwsza połowa nie wskazywała na to, że to Niemcy w drugiej będą wiedli prym. Niestety naszej młodzieżówce brakowało sił i z minuty na minutę zawodnicy słabli, a gości mieli coraz więcej akcji podbramkowych. Ostatecznie w 84. minucie Moukoko ponownie strzelił gola i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Niemiec.

Stadion ŁKSu jest pechowy dla gospodarzy. Od momentu otwarcia jeszcze żaden z nich nie wygrał tutaj spotkania. Czy się to zmieni zobaczymy już w sobotę – wtedy reprezentacja Ukrainy podejmować będzie Armenię. Polacy po 10 meczach, z 18 punktami, zajęli trzecie miejsce w grupie. Wyprzedzili ich – Izrael z 19 punktami i Niemcy z 27 punktami.

Polska – Niemcy 1:2 (1:1)
Gole: 34. Białek – 25. 84. Moukoko

Polska: Miszta – Walukiewicz (68. Gruszkowski), Mosór, Kiwior, Karbownik (85. Pieńko), Łakomy (58. Fornalczyk), Lederman (58. Kałuziński), Poręba, Kozłowski, Skóraś, Białek (68. Benedyczak).
Niemcy: Mantl – Vagnoman, Bella-Kotchap, Thiaw (46. Bisseck), Katterbach, Samardžić (61. Lemperle), Martel, Osterhage (68. Flick), Burkardt, Moukoko, Alidou (82. Fischer).
Żółte kartki: Kałuziński, Kozłowski, Fornalczyk – Martel.