Polska U-20 – Kolumbia U-20 0:2 (foto)

Polacy zagrali na poziomie pierwszej reprezentacji. Mecz z Kolumbią był meczem otwarcia, czeka nas teraz mecz o wszystko, a potem być może mecz o honor. W czwartek, 24 maja, na inaugurację Mistrzostw Świata U-20 nasi zawodnicy przegrali w Łodzi z drużyną z Ameryki Południowej 0:2.

Kolumbia to nie Brazylia, jednakże wiadome jest, że zawodnicy z tego kraju będą szybcy i dobrze wyszkoleni. I to wystarczyło, aby pokonać niemrawą tego dnia drużynę Polski, której zawodnicy dosłownie bali się oddać strzał na bramkę rywala. Goście nie czuli strachu i już w 23. minucie objęli prowadzenie 1:0. Jeden z najlepszych na boisku Ivan Angulo kolejny raz wszedł w pole karne i tym razem oddał czysty strzał.

Druga bramka padła dopiero w doliczonym czasie gry, wtedy Luis Sandoval ponownie pokonał Radosława Majeckiego. Polska drużyna grała słabo, na szczęście kibice stanęli na wysokości zadania. Komplet widzów na stadionie Widzewa niestety nie mogło być zadowolonym z przebiegu spotkania. Na szczęście 26 maja nasza drużyna podejmować będzie nie Senegal, a najsłabsze w grupie Tahiti.

Polska – Kolumbia 0:2 (0:1)
Gole: 23. Angulo, 90+2 Sandoval

Polska: Radosław Majecki – Tymoteusz Puchacz (82. Adrian Benedyczak), Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz (55. Jakub Bednarczyk), Tomasz Makowski – Mateusz Bogusz (62. Marcel Zylla), Dominik Steczyk, David Kopacz, Jan Sobociński, Bartosz Slisz – Adrian Stanilewicz.

Kolumbia: Kevin Mier – Anderson Arroyo, Carlos Cuesta, Andres Balanta, Andres Reyes (90+1 Carlos Teran) – Ivan Angulo (78. Johan Carbonero), Andres Perea, Jaime Alvarado, Juan Hernandez (59. Luis Sandoval), Luis Sinisterra, Brayan Vera.

Żółte kartki: Vera, Alvarado (Kolumbia)
Sędziował: Mustapha Ghorbal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *