pzpnPrzebywająca na turnieju w Tajlandii Reprezentacja Polski pokonała gospodarzy 3:1. Jedną z bramek zdobył zawodnik Widzewa, Marcin Robak.

Była to pierwsza bramka piłkarza łódzkiego klubu w jego drugim reprezentacyjnym występie.  Warto nadmienić, że Robak jest jedynym sportowcem z 1 ligi powołanym przez Franciszka Smudę na Puchar Króla.

Przez większość spotkania polscy piłkarze grali ospale, jednak przeciwnik był tak słaby, że nawet grając w dziesiątkę (czerwoną kartkę otrzymał Sławomir Peszko) nasi zawodnicy zwyciężyli.

W ostatnich minutach spotkania sędzia bardzo chciał aby gospodarze zdobyli gola. Otrzymali nawet karny, którego nie wykorzystali. Jednak Odan Charles Mbag był na tyle przyjazny, że pozwolił na jego powtórkę.

Wygrana z Tajlandią była pierwszym zwycięstwem Polski w 2010 roku. Naszych zawodników czeka jeszcze jeden mecz w Pucharze Króla, z Singapurem 23 stycznia, o godz. 10.


Tajlandia – Polska 1:3
Chaiman 90 (karny) – Glik 43, Małecki 52, Robak 87

Polska: Przyrowski – Mierzejewski, Jodłowiec, Glik (79. Brożek), Sadlok – Peszko, Bandrowski, Iwański (83. Gol), Rybus (90. Brzyski) – Małecki (70. Robak), R. Lewandowski (90. Tomasz Nowak).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wyniki Plebiscytu PZP Piłkarze Wybierają 2020/2021 – Fortuna 1 Liga
Widzew Łódź – Polonia Warszawa 2:1 (foto)
Widzew Łódź – Legionovia Legionowo 1:2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*