Już 7 czerwca piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się w Łodzi z Niemcami w ramach eliminacji mistrzostw Europy U-21. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim imienia Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2. Jego początek o godzinie 18. Spotkanie to będzie międzynarodowym debiutem największego w województwie łódzkim piłkarskiego obiektu. Kilka dni później, na arenie, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa Łódzki Klub Sportowy, wystąpi seniorska reprezentacja Ukrainy, która w ramach Ligi Narodów zagra z Armenią (11 czerwca) i Irlandią (14 czerwca).

 

Bilety na mecz Polaków z Niemcami są dostępne za pośrednictwem portalu https://bilety.laczynaspilka.pl, który jest głównym kanałem dystrybucji wejściówek. Te są do nabycia także w kasach Atlas Areny. Cena biletów to: 20 zł, 15 zł i 7 zł (ulgowe).

 

W ramach eliminacji mistrzostw Europy U-21, polska reprezentacja zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy B. Dotychczas zdobyła 15 punktów, w tym 3 pokonując w pierwszym meczu reprezentację Niemiec aż 4:0. Nasi zachodni sąsiedzi są jednak na pierwszym miejscu w grupowym zestawieniu z 21 zdobytymi punktami, zaś na drugim miejscu znajduje się reprezentacja Izraela, która zdobyła 16 punktów. Do mistrzostw Europy, które w 2023 roku rozegrane zostaną w Rumunii i Gruzji, bezpośrednio awansują pierwsze drużyna z każdej z dziewięciu grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca, biorąc pod uwagę liczbę zdobytych punktów we wszystkich grupach. O awans powalczą jeszcze wicemistrzowie pozostałych ośmiu grup. Cztery z nich zakwalifikują się do mistrzostw Europy.

 

Pięć dni przed rewanżem z Niemcami biało-czerwonych czeka jeszcze wyjazdowy mecz z zamykającym tabelę San Marino.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9478
Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 1:1 (foto)
widzew_d_-_polonia_warszawa_00_20100828_1532700188
Widzew Łódź – Śląsk Wrocław 5:2
Wisła Kraków – Widzew Łódź 2:0

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*