Łódzkie duety zdominowały rozgrywki Polskiej Ligi Curlingu par mieszanych. Mistrzami zostali Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski, a na kolejnych stopniach podium stanęli Marta Szeliga-Frynia i Paweł Frynia oraz Julia Dyderska i Jeremi Telak.

Rozgrywki ligowe, które odbyły się w miniony weekend na hali Curling Łódź, trzymały w napięciu do samego końca. Przed ostatnią kolejką aż trzy zespoły miały szansę na końcowe zwycięstwo, a ostatecznie dwa pierwsze zespoły zgromadziły taką samą liczbę punktów i o podziale miejsc na podium zadecydował wynik meczu bezpośredniego. – Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, szczególnie że poziom czołówki był bardzo wyrównany, a o końcowej klasyfikacji całych rozgrywek decydowały ostatnie zagrania – mówi Bartosz Dzikowski.

Tegoroczne rozgrywki były pierwszą edycją Polskiej Ligi Curlingu w kategorii par mieszanych. W dniach 17-20 lutego czekają nas kolejne emocje na łódzkim lodzie, bo wtedy zostanie rozegrany międzynarodowy turniej drużyn męskich i żeńskich Sikawa Curling Classic, a 27 lutego Curling Łódź organizuje dzień otwarty, na którym każdy chętny będzie mógł zapoznać się z tą olimpijską dyscypliną sportu. Dzień otwarty jest częścią ogólnopolskiej akcji “Zagraj w Curling!”.


Klasyfikacja końcowa 1. PLC par mieszanych:
1. Rybicka/Dzikowski (POS Łódź)
2. Szeliga-Frynia/Frynia (POS Łódź)
3. Dyderska/Telak (POS Łódź)
4. Walczak/Augustyniak (POS Łódź)
5. Szmidt/Grymel (KS Warszowice, AZS Gliwice)
6. Herman/Herman (KS Warszowice)
7. Wiaderna/Paradowski (POS Łódź)
8. Paszek/Paszek (POS Łódź)

foto. Medaliści Polskiej Ligi Curlingu par mieszanych

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
9kol
Puchar Polski w kolarstwie torowym (foto)
ksw_14_-_ceremonia_waenia_20100918_1446493152
Kalendarz Sportowy – listopad 2011
PICT2909
Mistrzostw Województwa Łódzkiego w strzelectwie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*