mtn_010W czwartek, 12 sierpnia w Muzeum Tradycji Niepodległościowych została otwarta wystawa „Polska i sowiecka propaganda w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1921”.

  
Przygotowanie ekspozycji związane jest z przypadającą w bieżącym roku 90. rocznicą Bitwy Warszawskiej. Celem wystawy jest pokazanie innego niż militarny aspektu wojny polsko-bolszewickiej.

Wystawa składa się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowano przykłady propagandy polskiej, natomiast w drugiej sowieckiej. Tłem dla szeroko prezentowanego materiału archiwalnego (plakaty, rysunki, ulotki, odezwy, czasopisma) i jego uzupełnieniem są fotografie z lat 1919-1921 ukazujące działania na froncie wojny polsko-bolszewickiej oraz kalendarium.

W celu uatrakcyjnienia ekspozycji umieszczono na niej elementy plastyczne – karykatury Polaka i bolszewika przedstawione w postaci kukieł propagandowych oraz kopie mundurów – żołnierza łódzkiego 28 Pułku Strzelców Kaniowskich wz. 1919 i szeregowego Armii Czerwonej. Ponadto na wystawie znajduje się kącik interaktywny, w którym zwiedzający ma możliwość stworzenia własnej mini-ulotki propagandowej.

Wstęp na wystawę, tak jak do samego Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ul. Gdańskiej 13, jest bezpłatny. Muzeum zwiedzać mogą osoby powyżej 13. roku życia.

 
Polska i sowiecka propaganda Polska i sowiecka propaganda Polska i sowiecka propagandaPolska i sowiecka propaganda
Polska i sowiecka propaganda Polska i sowiecka propaganda Polska i sowiecka propaganda
Polska i sowiecka propaganda Polska i sowiecka propaganda Polska i sowiecka propagandaPolska i sowiecka propaganda
Polska i sowiecka propaganda Polska i sowiecka propaganda
  
Zobacz także:
{jumi [media/reklama.htm]}
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wystawa prac laureatów XXXVI Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne (foto)
18012013_004
Rafał Sobiczewski – Autopsja (foto)
Rozycki
Paweł Różycki – sylwetka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*