Polska – Europa – wielki mecz rugby

rugbyplakatW sobotę, 9 września o godz. 18 na terenie stadionu Widzewa odbędzie się wielki mecz Polska – Europa w rugby z okazji 60-lecia Polskiego Związku Rugby. Bilety są już dostępne w serwisie www.kupbilet.pl w cenie 20 zł normalne i 10 zł ulgowe.

Swój udział jako pierwszy z wielkich potwierdził Pascal Pape – 70-krotny reprezentant Francji, były kapitan trójkolorowych, czterokrotny zdobywca legendarnego Pucharu Sześciu Narodów, wicemistrz świata z 2011 roku. 24 sierpnia trener reprezentacji Europy – Didier Retiere (były drugi szkoleniowiec reprezentacji Francji, dziś szef wyszkolenia francuskiej federacji rugby) potwierdził kolejne wielkie nazwisko. Fabrice Estebanez, bo o nim nowa, to kolejny pochodzący znad Sekwany wicemistrz świata z 2011 roku. Na koncie ma 33 występy dla kadry trójkolorowych. Co ciekawe 25 gier to występy w kadrze rugby 13-osobowego, 8 w bardziej popularnej kadrze 15-osobowej. To z tą drużyną wyjechał na Puchar Świata w Nowej Zelandii w 2011 roku i zdobył z nią  srebrny medal, grając w trzech meczach przeciwko Japonii, Nowej Zelandii i Tonga. Ostatnim jego klubem był występujące w najsilniejszej i najbogatszej lidze Europy, francuskiej Top 14 – Grenoble. W latach 2011-2014 grał w naszpikowanym gwiazdami, paryskim Racingu 92.

Zanim bowiem dojdzie do meczu Polska v Europa, na boisko wybiegną byli reprezentanci Polski, by zagrać między sobą pokazowe spotkanie. W starciu „parzyści” na „nieparzystych” zobaczymy największe gwiazdy polskiego rugby ze wszystkich pokoleń. Drużynę zawodników urodzonych w latach nieparzystych poprowadzi właśnie Kopyt (ur. 1943), trenerem parzystych będzie druga z polskich legend trenerskich, wieloletni selekcjoner kadry – łodzianin Ryszard Wiejski (ur. 1942). 

Wśród nazwisk, jakie pojawiają się na liście potencjalnych kandydatów do gry w kadrze Europy jest jeszcze co najmniej jedna francuska supergwiazda – żywa legenda „Kogutów” Thierry Dusautoir. – To pomnikowa wręcz postać we francuskim i światowym rugby. Najlepszy rugbista świata roku 2011, gdy jako kapitan reprezentacji Francji poprowadził ją do wicemistrzostwa świata. 80-krotny reprezentant kraju. Najlepszy zawodnik Pucharu Świata 2011, czterokrotny zdobywca Puchar Sześciu Narodów, 5-krotny mistrz Francji i zdobywca Pucharu Europy z Tuluzą. To jego Pape zmieniał na pozycji kapitana reprezentacji – przypomina Kacała. – Przyjazd Thierrego do Polski to byłaby wielka sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *