IMG_9514Pozostało tylko kilkadziesiąt godzin do kolejnej gali Polsat Boxing Night organizowanej w łódzkiej Atlas Arenie. Z tej okazji w czwartek, 24 września, odbyła się konferencja z udziałem wszystkich zawodników i zawodniczek biorących udział w sobotnich pojedynkach.

Walką wieczoru będzie dziesięciorundowy pojedynek Tomasz Adamek Przemysław Saleta. Zawodnicy wypowiadali się na swój temat w superlatywach, nie kryjąc, że nadchodzący pojedynek należy rozpatrywać w kategorii przyjacielskiej (co nie oznacza, że nie będą się oszczędzać). Żaden z bokserów jednoznacznie nie powiedział, że to jego ostatnia walka w karierze, jednak można mieć odczucie, że bliżej są zakończenia kariery, niż jakiegokolwiek innego zwrotu akcji.

Pierwszym ośmiorundowym pojedynkiem będzie walka Maciej Miszkiń Tomasz Gargula. Ten drugi zmagając się z kontuzją nie rezygnuje – Muszę wyjść i walczyć – krzyczał w stronę oponenta, gdy ten zadał mu pytanie, czy chce z nim się pojedynkować. Po nich na arenie pojawią się dwie Ewy – Piątkowska i Brodnicka, które nie szczędzą sobie kąśliwych uwag (także w związku z urodą rywalki). To może być jedna z najbardziej agresywnych pojedynków wieczoru.

Pierwszym międzynarodowym pojedynkiem będzie walka Kamil Szeremeta Patrick Mendy. Czaroskóry zawodnik w trakcie czwartkowej konferencji w zdecydowany sposób powątpiewał w umiejętnościpolaka. – Aby uważać się za niepokonanego należy pokonać kogoś ważnego. Każdy dziś może uznawać się na niepokonanego, to nic nie znaczy – czym zdeprymował rywala.

To jednak nic, przed tym w jaki sposób na Shawna Coxa zareagował Michał Cieślak. W głosie młodego polaka czuć było wiele niepokoju i strach przed walką z niezwykle doświadczonym zawodnikiem z Barbadosu. Dla Dariusza Sęka, jak i wielu innych, postać Pedro Otasa, niewiele mówi. Brazylijski bokser cieszy się, że może pokazać się na starym kontynencie, Polak natomiast jest zadowolony, że będzie mógł walczyć z zawodnikiem prezentującym inną, niż europejską, szkołę boksu.

Przedostatnim pojedynkiem w karcie jest starcie Marcin Rekowski Nagy Aguilera. Aguilera w 2012 roku przegrał z Adamkiem. Pięściarz z Dominikany mówił, że obecnie czuje się podobnie, jak nie lepiej przed pojedynkiem sprzed trzech lat.

Bilety na Polsat Boxing Night można nadal nabyć w internecie. Gala będzie transmitowana w systemie PPV. Dla wielbicieli organizatorzy przygotowali niespodziankę – w piątek o godz. 15 w Atlas Arenie rozpocznie się oficjalne ważenie zawodników. Wstęp na nie będzie bezpłatny. Przyjść może każdy wielbiciel boksu.

/fot. MB

/fot. Marcin Jurkiewicz

Zobacz także:

Starcie Tytanów w Atlas Arena (foto)

Fighters Arena Łódź 2 w Atlas Arena (foto)

Fighters Arena łódź – Nastula zwycięża (foto)

Wojak Boxing Night – 15 maja (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ladiesfightnight
Ladies Fight Night – „That’s All Folks”
MPJ_Kobiet
Łodzianki z medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie
Turniej Bokserski z okazji 110-lecia Widzewa Łódź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*