polowka02ppFilmy „Lektor” i „Jeszcze dalej niż Północ” obejrzeli łodzianie we wtorek i w środę w łódzkich parkach – na Zdrowiu i im. Poniatowskiego.

 
We wtorek kinomaniacy mogli obejrzeć obraz pt. „Lektor” z oscarową rolą Kate Winslet. 15 letni Michael (Ralph Fiennes) pewnego dnia poznaje starszą od siebie kobietę. Zakochuje się i spędza z nią coraz więcej czasu. Wybucha gorący romans. Hanna (Kate Winslet) lubi też słuchać gdy chłopak jej czyta. Nagle kobieta znika. Kilka lat później Michael rozpoznaje ją na ławie oskarżonych. Czy to możliwe, że kobieta którą tak kochał popełniła jakieś okropne przestępstwo? Film jest niezwykłą opowieścią z jedną z najlepszych ról w jakie wcieliła się Winslet. Do obejrzenia obowiązkowo jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, a co gorsza (o zgrozo!) przegapiliście pokaz podczas Polówki.
{jumi [media/reklama.htm]}
Następnego dnia Polówka przeniosła się do parku Poniatowskiego. Tuż przed seansem odbył się m.in. konkurs na najbardziej namiętny pocałunek. Po zmroku rozpoczęła się projekcja filmu „Jeszcze dalej niż Północ”. Francuska komedia opowiada historię Philippe Abramsa. Naczelnik poczty wraz z rodziną marzy by zamieszkać na Lazurowym Wybrzeżu dlatego dopuszcza się oszustwa, które jednak wychodzi na jaw i zostaje on przeniesiony na północ, do małego miasteczka Bergues. Wyjeżdża sam, zostawiając żonę z synem na południu. I w tym momencie zaczynają się jego przygody. „Jeszcze dalej niż Północ” to warta polecenia, lekka i przyjemna komedia na letni wieczór.

Następny seans w piątek na Rynku Starego Miasta. Gdy tylko się ściemni rozpocznie się projekcja polskiego horroru „Powrót wilczycy”. We wtorek, 13 lipca w Parku na Zdrowiu film „Rewers”, a dzień później w Parku Poniatowskiego „Fish Tank”.

 
Polówka w Parku Poniatowskiego Polówka w Parku Poniatowskiego Polówka w Parku Poniatowskiego
Polówka w Parku Poniatowskiego Polówka w Parku Poniatowskiego Polówka w Parku Poniatowskiego
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Gloria Artis dla Jana Jakuba Kolskiego (foto)
IMG_9487
Godzilla w Muzeum Kinematografii (foto)
Filmowa Łódź z sukcesem w Gdyni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*