Polówka na Letnisku

Wszystko wskazuje na to, że Letnisko Księży Młyn będzie jednym z najgorętszych i najgłośniejszych adresów tego lata. Kooperacja dwóch łódzkich festiwali, filmowego – TME Polówki oraz Letniska Księży Młyn zaowocowała dodatkową atrakcją w programie wakacyjnych wydarzeń przy Kocim Szlaku.

W sprzedaży są już dostępne bilety na wszystkie sobotnie koncerty cyklu, a w każdą niedzielę organizatorzy zapraszają na bezpłatne seanse plenerowe z wyjątkową selekcją filmów, których motywem przewodnim jest oczywiście muzyka.

Sekcja Stereo to miejsce dla tych, którzy stojąc na przystanku podśpiewują pod nosem, a jadąc tramwajem oczami wyobraźni widzą siebie grających główną rolę w teledysku. To także sekcja dla tych, którzy zwykle uważniej słuchają, niż oglądają.

Sekcję Stereo otworzy 3 lipca film “Aleja Gówniarzy” w reżyserii Piotra Szczepańskiego. To doskonale znany fanom łódzkiej sceny muzycznej twórca dokumentalny. W jego dorobku znaleźć można takie filmy jak: “Generacja C.K.O.D.”, “C.K.O.D. 2 – plan ewakuacji”, czy “DOM/Łódź.

W sekcji znajdą się również takie filmy, jak rozmarzony musical “La La Land”, czy wybitne dokumenty Amy i Sugar Man. Letniskowe polówki odbywać się będą w niedzielne wieczory. Sekcja obejmie 8 projekcji, start zawsze o godz. 21.00.

Pełny program sekcji i całego festiwalu zostanie ogłoszony 21 czerwca. Zanim to nastąpi, wszystkich serdecznie zapraszamy na Extra Polówki, które będą odbywały się w kooperacji z odbywającymi się w czerwcu Fotofestiwalem i Ravkajwikiem. Extra Polówki odbędą się już 16 i 17 czerwca i będą zapowiedzią zbliżającej się 15 edycji Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *