polowkaPrzed nami ostatni tegoroczny pokaz kina plenerowego, czyli Polówki. 6 września na dachu Galerii Łódzkiej odbędą się pokazy filmów Jesteś Bogiem oraz Atlas chmur. Początek nietypowo, bo o godz. 20. Wstęp jest bezpłatny.

Jesteś Bogiem
Reżyseria: Leszek Dawid
Produkcja: Polska 2012
Gatunek: Biograficzny, Muzyczny, Dramat społeczny
Czas: 124 min.

„Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza – Magika, Sebastiana Salberta – Rahima i Wojciecha Alszera – Fokusa rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków. Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem Bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

Atlas chmur
Reżyseria: Tom Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachowski
Produkcja: Hongkong, Niemcy, Singapur, USA 2012
Gatunek: Dramat, Sci-Fi
Czas: 172 min.

Największe filmowe widowisko 2012 roku, oparte na bestsellerowej epopei Davida Mitchella, którego styl krytycy porównują do estetyki dzieł Vladimira Nabokova, a oryginalną wizję świata do spostrzeżeń takich mistrzów jak Umberto Eco, Haruki Murakami i Philip K. Dick.
W filmie śledzimy losy postaci z różnych epok i zakątków świata, których najbardziej błahe decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość naszej planety. „Atlas chmur” jest ucztą nie tylko dla wielbicieli zapierających dech w piersiach opowieści przygodowych, ale także spostrzegawczych miłośników X Muzy. Każda z gwiazd występuje w filmie w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach, dając popis wirtuozerskiej gry i ironicznego dystansu do swojego dotychczasowego wizerunku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Premiery kinowe – wrzesień 2022
2015-04_hobbit_825
ENEMEF: Noc Hobbita
baner_bezlogo
Prolog Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*