polowka2010inauguracjaW piątek, 25 czerwca na Rynku Starego Miasta rozpoczęła się trzecia edycja wakacyjnego kina pod gołym niebem, czyli Polówka 2010.  W tym roku słynne „kino pod chmurką” odbywać się będzie w trzech miejscach : w amfiteatrze Parku na Zdrowiu, w Parku Poniatowskiego i na Rynku Starego Miasta.

 
Przez cały okres wakacyjny, do końca sierpnia będzie można co tydzień oglądać aż trzy filmy. We wtorki na Zdrowiu, wielbiciele nowości będą mogli podziwiać najlepsze produkcje ostatniego sezonu czyli „The Best Of”. Po odespaniu wtorkowej nocy każda środa, będzie okazja do zgłębiania  filmowej kultury Starego Kontynentu czyli „Eurotrip” w parku Poniatowskiego. Z kolei na spotkaniach piątkowych w Parku Staromiejskim będą wyświetlane filmy związane na różne sposoby z naszym miastem czyli „Łódź Filmowa”.
 
Początek każdego seansu tuż po zmroku, czyli około godziny 21.30 ale przychodzić można już od 21, tym bardziej że przed filmami przewidziane są konkursy z nagrodami. Wszyscy którzy pojawia się wcześniej będą również mogli obejrzeć pokazy etiud, animacji i innych krótkich form filmowych zrealizowanych w łódzkiej „filmówce” lub w Se-ma-forze. To nie lada gratka dla fanów ambitnego, mało znanego kina.
 
Piątkowa inauguracja kina plenerowego rozpoczęła się z lekkim poślizgiem czasowym, od konkursów z udziałem publiczności. Zadaniem konkursowym było odegranie pantomimy na temat napadu na bank. Do konkursu zgłosiły się trzy pary męsko-damskie i w ostatniej chwili jedna męsko-męska  co było powodem do olbrzymiej radości zgromadzonych widzów.
 
Po konkursach czas na projekcję specjalną,  czyli film Balbiny Bruszewskiej pt „Miasto płynie” zrealizowany łódzkim studiu filmowym Se-ma-for. Krótki wstęp do filmu poprowadziła sama autorka. Muszę przyznać że warto było pojawić się na polówce choćby ze względu na ten pokaz. Zrealizowany za pomocą kilku różnych technik animacyjnych kilkunastominutowy film  udowadnia że „filmowa Łódź” nie jest tylko wspomnieniem dawnej świetności. „Miasto płynie” to surrealistyczna wizja Łodzi i jej mieszkańców opatrzona olbrzymią ilością humoru i dobrej, wpadającej w ucho muzyki. Autorka swobodnie    bawi się  motywami architektonicznymi miasta, symbolami religijnymi, miejskimi, futbolowymi itp przeplatając to żartobliwymi wypowiedziami np. dzieci. Film zdecydowanie trafił w gusta publiczności która na koniec projekcji nagrodziła Balbinę Bruszewską obfitymi oklaskami.
 
Reszta wieczoru należała do  Juliusza Machulskiego i jego najpopularniejszej obok „Seksmisji” i „Kingsajzu” komedii „Vabank”. W roli pierwszego kasiarza II RP Henryka Kwinto, wcielił się oczywiście jeden z najwybitniejszych łódzkich aktorów Jan Machulski.  Mimo że prawdopodobnie większość zgromadzonych widzów widziała co najmniej raz tą kultowa komedię to jednak żywiołowe reakcje i salwy śmiechu udowadniały że film wcale się nie znudził.
 
Kolejna polówka już we wtorek 29 czerwca w Parku na Zdrowiu. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą  koców i ciepłych ubrań. Przydatne mogą okazać się również preparaty odstraszające, wyjątkowo liczne tego roku, komary.
 
Polówka 2010 Polówka 2010 Polówka 2010
Polówka 2010 Polówka 2010 Polówka 2010
Polówka 2010 Polówka 2010 Polówka 2010
Polówka 2010 Polówka 2010
 
Zobacz takze:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Matej_Bobrik_odbieranagrode
Łodzią po Wiśle 2013 – werdykt
DSC_3594
Polówka – OFF Piotrkowska (foto)
Gwiazdkowy prezent od Camerimage

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*