glowne_herzlich

Zadaniem części OFF Out of Schedule jest przedstawienie nie tylko projektantów awangardowych i nieznanych szerszej publice, którzy stronią od komercyjnego rozgłosu, ale także promocja młodych, dobrze zapowiadających się talentów.

Co sezon zaskakuje nowymi odkryciami, swoje pierwsze pokazy mieli tam Jacek Kłosiński, Joanna Startek, Jakub Pieczarkowski, Jarosław Ewert. Stałymi uczestnikiem jest Paulina Plizga, projektantka, której nazwisko jest już znane w świecie awangardowej mody.

Część OFF Out of Schedule ma za zadanie pokazać szerszej publiczności modę, która jest nie tylko piękna, zwiewna i elegancka, ale także wszystko to, co w niej dziwne, przeskalowane, nietypowe i kontrastowe. OFF to platforma przenikania się różnych dziedzin sztuki, takich jak fotografia, muzyka, sztuki wizualne czy taniec. To wizytówka polskiej awangardy mody.

Herzlich Willkommen powstało z potrzeby tworzenia pozytywnej i zabawnej mody. Duet tworzą dwie młode projektantki – Alicję Saar i Małgosię Wójcicką, które są absolwentkami projektowania ubioru na ASP w Łodzi.

DSC_8787

Fot. Agata Kobierska

Kolekcja zbudowana jest wokół pojęcia faktury. Opiera się na kolażach tekstur i nadruków. Wrażenie to potęgują iluzoryczne printy, przedstawiające przeskalowane sploty. Jest to zabawa konwencją typowej odzieży zimowej. Efektem jest migracja jej charakterystycznych elementów na codzienne ubrania. Kroje balansują pomiędzy stylem sportowym i elegancją. W kolekcji dominuje czerń, podana na wiele sposobów. Dopełniają ją barwy mroźnej zimy, które oddają klimat sezonu.

Nie zapominajmy jednak o innych wydarzeniach polskiego tygodnia mody. Cały czas podziwiać możemy wystawę Young Fashion Photographers Now, której celem jest promocja młodych, zdolnych fotografików mody na najbardziej prestiżowej imprezie modowej w Polsce a także poszukiwanie nowych trendów w fotografii mody. Wystawa ma miejsce w miasteczku modowym w bliskim sąsiedztwie Showroom i Concept Store.

Godziny otwarcia wystawy są takie same jak godziny otwarcia Showroomu: niedziela: 13:00-20:00.

(Tekst na podst. mat. prasowych)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5314
11. Łodź Design Festival (foto)
DSC_0461
Fashion Week Poland 2011 – Łukasz Jemioł (foto)
glowne_nuno
11. Fashion Week Poland – Nuno Gama SS 2015! (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*