Pokaz kocich piękności w Sukcesji

Najpiękniejsze koty rasowe z całej Polski będzie można podziwiać w najbliższą sobotę, 16 lutego w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja. Podczas Pokazu Kotów Rasowych swoje wdzięki zaprezentuje ponad 50 mruczących przedstawicieli różnych ras, takich jak m.in. ragdoll, brytyjskie krótkowłose, maine coon, devon rex, syberyjskie, norweskie leśne, egzotyczne, sfinks i selkirk rex. Będą i dorosłe koty, i kocia młodzież.

Pokaz mruczących piękności w Sukcesji odbędzie się z podwójnej okazji: Światowego Dnia Kota oraz Walentynek, które w tym roku Centrum świętuje pod hasłem „Z miłości do kotów”. Będzie to także szansa na ciekawe spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza że organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i imprez towarzyszących.

I tak, zwiedzający będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych. Specjaliści doradzą wszystkim zainteresowanym w sprawach dotyczących zdrowia nie tylko kotów, ale i innych pupili domowych. Podczas całej imprezy dostępni też będą hodowcy kotów, którzy chętnie podzielą się wiedzą o tych niezwykłych zwierzętach, a także o zwyczajach, cechach i pielęgnacji poszczególnych ras.

Warsztaty edukacyjne poprowadzą pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi. Zdradzą tajniki swojej pracy z egzotycznymi zwierzętami, ale przede wszystkim zadbają o dobrą zabawę. Będą m.in. ciekawe animacje, gry i quizy dotyczące mieszkańców łódzkiego ZOO. Każdy chętny będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle standu z tygrysem lub rysiem.

Sobotnie wydarzenie w Sukcesji ma również na celu promowanie pomocy zwierzętom bezdomnym i wolno żyjącym. Do akcji włączyła się Fundacja OTOZ Animals Łódź, której przedstawiciele opowiedzą m.in. o możliwościach wsparcia potrzebujących zwierzaków oraz o adopcji. Na miejscu prowadzona będzie zbiórka funduszy i darów dla podopiecznych Fundacji. Obecni będą także wolontariusze WWF Polska, organizacji działającej na rzecz zagrożonych gatunków zwierząt.

W programie są również konkursy z nagrodami i wybory Kota Publiczności. Na specjalnych stoiskach będzie można zakupić karmy i akcesoria dla swoich pupili.

Pokaz Kotów Rasowych i imprezy towarzyszące odbędą się w godz. 10:00-18.00 na poziomie -1 Sukcesji. Wstęp jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *