Pokaz etiud studenckich z Visegrad Film Forum 2019

W czwartek, 7 marca o godz. 18 w Muzeum Kinematografii zobaczymy pokaz etiud studenckich z Visegrad Film Forum 2019 – – imprezy filmowej łączącej młodych, utalentowanych filmowców i teoretyków filmowych. Odbywające się w Bratysławie forum jest platformą wymiany myśli, której częścią są także master classy z wybitnymi filmowcami.

Tegoroczna edycja Visegrad Film Forum będzie trwać w dniach 19-23 marca, my natomiast zapraszamy już 7 marca na pokaz czterech etiud studenckich z czterech krajów: Słowacji, Polski, Węgier i Czech.

W programie:

🎥 „Magic Moments”, reż. M. Buchelová, 2016, Słowacja, 20 min
▪️ Nieobecność rodziców, starających się związać koniec z końcem sprawiają, że dwie siostry muszą się zająć same sobą. Krótkometrażowa fabuła.

🎥 „Goran the Camel Man”, reż. M. Lesisz, 2017, Polska, 15 min
▪️ Goran, czyli Roland Charles Verdon jest Szwajcarem, który podróżuje na swoim cygańskim wozie, wraz ze swoimi psami, kozami i wielbłądem, odtwarzając Jedwabny Szlak. Krótkometrażowy dokument.

🎥 „Earthly People”, reż. Á. Freund, 2017, Węgry, 27 min
▪️ 12-letni Ábel musi zmierzyć się z faktem, że jego rodzice mieszkają w dwóch różnych galaktykach i zdecydować, do której on sam chce należeć. Krótkometrażowa fabuła.

🎥 „Bloody Fairytales”, reż. T. Kovandová, 2017, Czechy, 8 min
▪️ Czarny humor, cynizm, seks i brak szczęśliwych zakończeń – w takiej nowoczesnej odsłonie czeska reżyserka prezentuje klasyczne baśnie. Przygotujcie się na nowe wersje „Czerwonego kapturka”, „Kopciuszka”, „Pięknej i Bestii” oraz innych.

Prelekcję wygłosi Zuza Woźniak.

Czas trwania bloku filmowego: 70 minut.
Czas trwania wydarzenia szacowany jest na ok. 1,5 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy