Pogodno w Kaliskiej (zakończony)

pogodno22 kwietnia o godz. 20 (nowy termin) w Łodzi Kaliskiej rozpocznie się koncert grupy Pogodno promujący ich najnowszą płytę – Wasza wspaniałość. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Chcecie otrzymać bilet? Wystarczy, że wyślecie maila na adres  konkurs@plasterlodzki.pl. W tytule wpiszecie „Konkurs Pogodno”, w treści napiszecie krótkie uzasadnienie, dlaczego chcielibyście spędzić noc w Kaliskiej z muzykami zespołu Pogodno. Nie zapomnijcie podać swojego imienia i nazwiska.


Zabawę zakończymy we wtorek, 20 kwietnia o godz. 23:59 (zmiana terminu). O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową. Nagrodę otrzymają najciekawsze maile, które prześlecie.

Fundatorem nagród w konkursie jest klub Łódź Kaliska
KONKURS ZAKOŃCZONY. BILETY OTRZYMAŁY OSOBY, KTÓRYCH MAILE ROZPOCZYNAJĄ SIĘ OD „artko…” I „sz.p.kac…” . LAUREACI ZOSTALI POINFORMOWANI O TYM FAKCIE.

Zespół powstał w 1996 roku w Szczecinie, a nazwa pochodzi od najładniejszej dzielnicy Szczecina – Pogodno.

Pierwsza płyta nagrywana była w październiku 1997, maju oraz październiku 1998 w składzie: Jacek Szymkiewicz gitara/wokal, Adam Sołtysik bas/głos, Tomasz Kubik bębny. Przy płycie miał też swój udział Marcin Macuk, wtedy jeszcze jako gość. W 1999 roku Tomasza Kubika zastąpiono Jarosławem Kozłowskim, a zespół przeniósł się ze Szczecina do Gdańska. Debiut Pogodno pt. „Pogodno” był płytą niezwykle eklektyczną. Album został wydany przez kultową wytwórnię Tymona Tymańskiego „Biodro Records”. Obok punkowych piosenek („Elvis”), znalazły się na nim elektroniczne kompozycje z rozmytą linią basu. Płyta ta była także nominowana do Fryderyków w kategorii najlepsza płyta alternatywna roku.

Później zespół przeniósł się na Śląsk, a dotychczasowego basistę zastąpił Michał Pfeiff. Do składu dołączył także na stałe Marcin Macuk oraz Hrabia Fochmann. W 2002 roku zespół wydaje kolejny krążek pt.: „Sejtenik Miuzik & Romantik Loff”, a wydał go wytwórnia Noff Records, oddział wytwórni Sony Music Polska. Ich drugi album był przykładem na to, że muzyka alternatywna może być przystępna i nie grozi to kompromisem artystycznym. Atutem piosenek kwartetu są nośne teksty, będące często grą słów („pani w obuwniczym miała taki ruch, że aż się jej buty rozeszły…”).
Najnowsza płyta, według ostatnich doniesień, wyjdzie w maju 2010 roku.
/informacje prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *