toksyny_006_b„Toksyny” – spektakl, który uzyskał miano niemal niedostępnego, elitarnego, z racji permanentnego kompletu publiczności, w najblizszy weekend żegna się z łódzką widownią.

Już 22 i 23 stycznia o 19.00 na Małej Scenie Teatru im. Stefana Jaracza obejrzymy tę wyjątkową produkcję, w brawurowym wykonaniu mistrzowskiego duetu aktorskiego: Sambora Czarnoty i Bronisława Wrocławskiego.

Premiera tego, gorąco przyjętego przez publiczność, spektaklu odbyła się 13 kwietnia 2003 roku. Do dzisiaj został on zagrany prawie 200 razy, na wielu polskich i zagranicznych (Międzynarodowy Festiwal Dramatu Współczesnego w Budapeszcie) festiwalach, otrzymując wiele nagród, w tym najbardziej prestiżowe:

Srebrna Łódka – nagroda Towarzystwa Przyjaciół Łodzi dla najlepszego spektaklu sezonu

•Nagrody Aktorskie dla Sambora Czarnoty i Bronisława Wrocławskiego na Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie

•Nagroda Aktorska dla Sambora Czarnoty na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu

Od dnia premiery „Toksyny” cieszyły się, nie tylko, zainteresowaniem krytyków, ale przede wszystkim widzów. Z frekwencją przekraczającą możliwości teatralnych sal wiążą się anegdoty i dowcipne historie, do dziś opowiadane w kuluarach oraz teatralnym foyer.

toksyny_004_b

Sztuka autorstwa Krzysztofa Bizio, współczesnego polskiego dramaturga, to kilka ekstremalnych sytuacji z udziałem dwóch mężczyzn – starszego i młodszego. W kolejnych scenach zmieniają się relacje między nimi. Władza i dominacja przechodzą z rąk do rąk, ale konflikt pozostaje.

Czy jest to tylko konflikt pokoleń? Tekst ten jest obrazem stanu ducha i kondycji moralnej naszego społeczeństwa. Jest świadectwem jego lęków i niepokojów, ale jest też obrazem odnajdywania człowieczeństwa. Wówczas w miejsce tytułowych toksyn pojawia się nadzieja na miłość, na przezwyciężenie samotności, na odnalezienie sensu życia.

(Tekst i fot. – mat. prasowe)

Sprawdź styczniowy repertuar Teatru Jaracza!

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lalki_2
Teatr Ognia i Papieru na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych
casting_lamaila
Casting do widowiska tanecznego „Lamaila”
Nos w Domu Literatury (foto)
1 Komentarz
  • Beti
    20 stycznia 2011 at 18:13

    szkoda 🙁

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*