ostatni_jam_session_w_improwizacji_20120727_1670100003Improwizacja Jazz Lounge po raz ostatni otworzyła się dla jazzu i muzyki improwizowanej. Klub mieszczący się ostatnio przy Wólczańskiej 38 zostaje zamknięty.

Jak w każdy czwartek łódzcy muzycy pojawili się w Improwizacji, aby wspólnie pograć czy też porozmawiać. W połowie lipca właściciele na stronie internetowej klubu i na fb umieścili wpis, w którym m.in. można przeczytać:

„Z przykrością informujemy, że jesteśmy zmuszeni zamknąć nasz klub i zaprzestać tej nierównej walki o jakość propozycji kulturalnej w mieście Łodzi. Jak wiecie, pomimo trudności i niesprzyjających okoliczności staraliśmy się utrzymać naszą ofertę kulturalną ( i kulinarną) tak długo, jak tylko się dało. Z naszej perspektywy – za długo, bo każdy miesiąc przynosił straty. Jednocześnie życie zmuszało nas do rezygnacji z prezentowania tego co lubimy na korzyść tego czego nie lubimy. W sytuacji kiedy robimy to czego nie lubimy i przynosi to straty, nie ma najmniejszego sensu męczyć się dalej.” (pełna treść listu tutaj).

joomplu:39897

Improwizacja zaczynała przy Stefanowskiego, aby potem przenieść się na Wólczańską. Organizowano tu zarówno jamm sessions z udziałem wybitnych muzyków, ale także masę interesujących koncertów: jazzowych, rockowych, a ostatnio również hip-hopowych.

Zobacz także:

Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni w Improwizacji (foto)

Krzak w Improwizacji (foto+wideo)

Małpa, Jinx, DJ Chwiał w Improwizacji (foto)

Sorry Boys w Improwizacji (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DAWID_PODSIADLO_5
Dawid Podsiadło w Wytwórni (foto)
sipr130511-6483_glowne
Święto Łodzi 2011 – Mezo, Kasia Wilk, Lenka (foto+wideo)
07032013_046
Logophonic w Klubie Szafa (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*