FOT._Kamilia_Bogulewska1W czwartek, 20 września w zbiornikach wody na Stokach zagrali muzycy z Polski, Izraela, Niemiec i Rosji.

Podziemna katedra jest jednym z najpiękniejszych łódzkich zabytków. Koncert zrealizowanło Centrum Dialogu im. M. Edelmana wspólnie z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, dyrekcją ZWiK i Dalkią.

W ceglanej przestrzeni zabrzmiała muzyka czterech kultur. Artyści z czterech krajów – Yuval Gotibovich z Izraela, Maciej Łabecki z Polski, Konstantin Manayev z Rosji oraz Max Simon z Niemiec – wykonali cztery kwartety: Grażyny Bacewicz, Erwina Schulhoffa, Aleksandra Tansmana i Mieczysława Weinberga. Było to wyjątkowe wydarzenie, ze względów bezpieczeństwa, otwarte dla niewielkiej publiczności. Na widowni zasiadło większość byłych prezydentów Łodzi, m.in najstarszy prezydent Łodzi Jerzy Lorens, przedstawiciele czterech wyznań i łodzianie. W sumie koncert w katedrze obejrzało blisko 60 osób.

FOT._KAMILA_BOGULEWSKA

Dzięki współpracy z telewizją internetową LODMAN udało się zrealizować transmisję internetową, którą obejrzało 2500, w tym widzowie z Francji, Izraela, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Islandii.

/fot. Kamila Bogulewska – mat.pras.

Zobacz także:

Hotel Savoy – recenzja

Moja Lubow. Rosyjska Muzyka Filmowa (foto)

Urszula Dudziak i Mika Urbaniak w Manufakturze (foto)

Dekonstrukcja utopii w Ośrodku Propagandy Sztuki (foto)

Front Wschodni w Atlasie Sztuki (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
targowa28
Targowa Street Film&Music Festival 2011 – dzień trzeci (foto)
Washing_Machine
Soundedit 2011: The Washing Machine w klubie Lizard King (foto)
IMG_8715
Enchanted Hunters w Owocach i Warzywach (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*