W najbliższą środę, 3 października, klubem DOM zawładnie hałas. Wszystko za sprawą koncertów dwóch projektów, których twórczość oscyluje w klimatach power electronics i noise industrial. Mowa o amerykańskim artyście Control oraz łódzkim duecie Vonsechsundachtzig. Początek imprezy o godzinie 20. Bilety kosztują 15 zł.


Thomas Garrison, występujący pod pseudonimem Control, jest uznawany za jednego z najlepszych i najciekawszych artystów na amerykańskiej scenie power electronics. Od ponad 20 lat tworzy przepełnione agresją, wielowymiarowe dźwięki, odsłaniające najbardziej złowrogie emocje. Control potrafi umiejętnie budować napięcie aż do ostatniej sekundy utworu. Żeby docenić zamiłowanie artysty do najdrobniejszych szczegółów, niezbędna jest pełna koncentracja. Control ma na koncie kilkanaście wydawnictw oraz wiele koncertów w USA i Europie. Na koncercie w DOMu, artysta będzie promował najnowszą płytę – „Blood Will Rain”.

Vonsechsundachtzig tworzą Ewelina Masztanowicz (artystka zajmująca się przede wszystkim malarstwem i grafiką) i Michał Fryc (didżej, muzyk zespołu Jude oraz założyciel projektu Von). Pod koniec ubiegłego roku duet wydał debiutancki album, który intryguje muzyczną wielowymiarowością. Na płycie, surowe, industrialne dźwięki mieszają się z mrocznym power electronics. Za pomocą ponurej stylistyki, Vonsechsundachtzig udało się w idealny sposób ukazać konsekwencje katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Na koncercie w klubie DOM, duet po raz pierwszy zaprezentuje na żywo materiał z debiutanckiej płyty.

Koncert Control i Vonsechsundachtzig odbędzie się w ramach cyklu Lux Nigra, który jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi. Podczas wydarzeń związanych z Lux Nigra, prezentowani są lokalni i zagraniczni artyści, związani z szeroko pojętą muzyką alternatywną (post punk, electro, minimal, industrial, techno). Cykl ma na celu prezentację artystów, których twórczość koresponduje z industrialnym charakterem Łodzi .

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat_Queen_Symfonicznie
Queen Symfonicznie w Atlas Arenie
kingrocker3
King Rocker w New Yorku
Skull Fist, Striker i Aquilla w Magnetofonie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*