Podsumowanie sezonu 2016/2017 w Teatrze Muzycznym w Łodzi

muzycznyTeatr Muzyczny w Łodzi zakończył sezon. Dyrektor teatru Grażyna Posmykiewicz, wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, koordynator Festiwalu Off-Północna Krzysztof Wawrzyniak oraz kierownik baletu Artur Żymełka podczas konferencji prasowej 20 czerwca podsumowali miniony sezon i zapowiedzieli czego można spodziewać się w  Teatrze przy Północnej od października.

Oprócz stałego repertuaru teatr zaoferował w tym sezonie wiele innych atrakcji, większość z nich będzie kontynuowana. Należą do nich koncerty w ramach programu „Otwarta scena przy Północnej” oraz Festiwal Off-Północna, gdzie prezentowane są małe formy dramatyczno-muzyczne. Jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu była premiera operetki „Wielka Księżna Gerolstein” wyreżyserowana przez Piotra Bikonta. W kwietniu po raz sto pięćdziesiąty pokazano przedstawienie „Człowiek z La Manchy”, a po raz setny w rolę Don Kichota wcielił się Zbigniew Macias.

W październiku ruszyły również castingi do musicalu „Les Miserables”, na który zgłosiło się blisko 400 osób, spośród, których została wyłoniona obsada „Nędzników”. Efekty ich pracy będzie można oglądać podczas premiery 14 października 2017 roku będącej inauguracją nowego sezonu. Na widzów ma czekać nietypowa scenografia z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych, na których zakup przeznaczono 230 tys. zł. Jak zapowiada wiceprezydent Krzysztof Piątkowski widzowie będą usatysfakcjonowani nowymi rozwiązaniami proponowanymi przez twórców spektaklu.

Łódzka scena będzie zamknięta do października, jednak artystów teatru będzie można oglądać w okresie wakacyjnym podczas występów gościnnych w Sopocie, Busku Zdroju i Krynicy Górskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *