Podsumowanie 1. PLC oraz Turnieju o Puchar PFKC w Curlingu na Wózkach Par Mieszanych

Niezwykle zacięty przebieg miało zakończenie rozgrywek 1. Polskiej Ligi Curlingu. Zmagania mężczyzn wygrała drużyna TKC Jakubowski, natomiast u pań triumfowała ekipa KKC Sikora.

Do ostatniego weekendu drugiego poziomu rozgrywkowego cztery drużyny przystępowały z sześcioma punktami na koncie. Przed ostatnią kolejką, rozegraną w Łodzi w niedzielne popołudnie, w grze o medale było aż sześć drużyn. Największy awans w tej sesji gier zaliczyła drużyna ŚKC Beck – wygrywając z MCC Stolarek wspięli się z szóstego miejsca na trzecie. Triumfatorami została drużyna TKC Jakubowski – przed ostatnim meczem tracąca punkt do KKC Marek, KSW Kuśka i POS Światkowski, jednak dzięki swojemu zwycięstwu nad drużyną z Warszowic oraz porażkom krakowian i łodzian w meczach derbowych wyprzedzili wszystkich rywali.

Krakowskie derby wywindowały na drugi stopień podium drużynę KKC Kawecki, natomiast zwycięstwo POS Bartczak T. z klubowymi kolegami było tylko wygraną honorową – popularni „Gentlemani” zajęli ostatnie miejsce w lidze i spadają do 2. PLC. Drużyny z Torunia i Krakowa czekają za to mecze barażowe o awans do Ekstraligi – rywali poznają za dwa tygodnie, podczas weekendu wieńczącego zmagania najlepszych drużyn w kraju. Do barażu o utrzymanie przygotowuje się natomiast drużyna MCC Stolarek – ich rywalami będzie druga w 2. PLC KKC Gieleciak.

Wśród pań, które w 1. PLC rywalizowały tylko w ten jeden weekend, pierwsze i drugie miejsce było rozdane już przed ostatnią kolejką. KKC Sikora z kompletem punktów po trzech miejscach miała już pewne złoto, natomiast POS Bartczak A. pomimo problemów kadrowych i uzupełniania składu „na ostatnią chwilę” po rozegraniu wszystkich swoich meczów była pewna drugiego miejsca. O brąz toczył się pojedynek korespondencyjny – POS Erdman do meczu z triumfatorkami ligi podchodziła z punktem przewagi nad DKC Dąbrowska, która mierzyła się z ŁKSG Droździel, mającą na koncie komplet porażek. Drużyna niesłyszących z Łodzi jednak szybko wypracowała przewagę nad ekipą ze Świdnicy i ostatecznie wygrywając stanęła na drodze dolnośląskiej drużyny na podium, pomimo przegranej łodzianek z drużyną krakowską.

Krakowianki w przyszłym sezonie powiększą grono ekstraligowych drużyn do pięciu. Łódzka drużyna Aleksandry Bartczak natomiast zagra na początku kwietnia w barażu z czwartą drużyną tegorocznej Ekstraligi.

Wyniki i terminarz kolejnych zmagań Polskiej Ligi Curlingu na stronie curlingevent.com.

Joanna Kozakiewicz i Michał Gasik-Daszkowski wygrali Turniej o Puchar PFKC w Curlingu na Wózkach Par Mieszanych. Tym samym wywalczyli prawo do startu na mistrzostwach świata w Richmond.

Do walki w Turnieju stanęły trzy pary. W fazie grupowej najlepiej spisali się Joanna Kozakiewicz i Michał Gasik-Daszkowski, którzy tym samym zapewnili sobie grę w finale. Ich rywalami zostali klubowi koledzy – Monika Bodych i Łukasz Waszek wzięli w meczu półfinałowym rewanż za grupową porażkę na Agnieszce Kachel i Macieju Karasiu z ISRS Culani. Pojedynek pomiędzy kolegami nie tylko z klubu, ale również z reprezentacji na mistrzostwach świata B drużyn czteroosobowych zakończył się ponownie wygraną Kozakiewicz i Gasik-Daszkowskiego.

Mistrzostwa świata w curlingu na wózkach par mieszanych odbędą się w kanadyjskim Richmond w dniach 4-12 marca. Polacy zadebiutują na arenie międzynarodowej w tej konkurencji, która od igrzysk w Mediolanie i Cortinie w 2026 znajdować się będzie w programie paraolimpijskim.

Wyniki turnieju dostępne na stronie curlingevent.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *