Bruno_SchulzNa niecodzienny pomysł, wpadli muzycy łódzkiej grupy Bruno Schulz. Otóż postanowili na facebookowym profilu zespołu, publikować… komiks. Czy pomysł okazał się trafiony? Opinie są podzielone.

Podróż, której nie przeżyjesz, (bo tak zatytułowane jest ów obrazkowe 'dzieło’), to opowieść o czwórce muzyków, podróżujących busem na festyn z okazji Dnia Tucznika. Jak zapowiadają członkowie zespołu – wieloodcinkowa. Głównym założeniem komiksu jest przedstawienie rzeczywistości polskiego szołbiznesu oraz samych muzyków Bruno Schulz, w krzywym zwierciadle.

Miało być absurdalnie i jest, chwilami aż do przesady. Miało być niewybredne poczucie humoru ale się nie udało. Żarty, które wykorzystuje w komiksie zespół są ciężkostrawne i małooryginalne. Czytając poszczególne kwestie można odnieść wrażenie, że niektóre z założenia dowcipno-ironiczne wersy konstruowane są wręcz na siłę, co w rezultacie tworzy z nich nie humor na jak można byłoby oczekiwać wysokim poziomie, a jedynie kiepskiej jakości, podwórkowe docinki. Jednak jak wiadomo gusta są różne i po komentarzach na facebooku nie ulega wątpliwości, że komiks wielbicielom zespołu się podoba.

Pierwszy odcinek Podróży, której nie przeżyjesz, pojawił się na facebookowym profilu grupy: www.facebook.com/brunoschulzpl 8 września. Kolejne będą publikowane co tydzień.

Grupa Bruno Schulz powstała w 2003 roku. Debiutu fonograficznego, zatytułowanego Ekspresje, depresje, euforie, doczekała się dopiero 4 lata później. Promująca album piosenka Gdy więdną kwiaty, cieszyła się dużą popularnością w stacjach radiowych. Przez wiele tygodni była numerem 1 Listy Przebojów Radia Bis /dziś radiowa Czwórka/. Rok 2009 przynosi drugą płytę zespołu – Europa Wschodnia. Nowy Lepszy Człowiek, jak do tej pory ostatni album Bruno Schulz, ujrzał światło dzienne w marcu ubiegłego roku.

Zobacz także:

W ogniu pytań: Karol Stolarek (Bruno Schulz)

Nowy teledysk Bruno Schulz

Dwa radiowe koncerty Bruno Schulz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2254
Jan Kondrak w Domu Literatury (foto)
5N2C7412
Andrzej Piaseczny akustycznie w Wytwórni (foto)
IMG_9570
Grand Prix Jazz Melomani 2014 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*