pocalunekScena Teatru Małego w Manufakturze doczekała się kolejnej, już dwudziestej pierwszej, premiery. Małgorzata Flegel – łódzka aktorka teatralna i filmowa w wyjątkowy sposób zaprezentowała spektakl Pocałunek o charakterze monodramu z piosenkami.

Inspiracją wystawionej sztuki jest twórczość Anny Janko, której wiersze oraz powieść Pasja według św. Hanki stały się scenariuszem danej scenerii. Dopełnieniem wspaniałej gry aktorskiej Małgorzaty Flegel była muzyka komponowana przez Pawła Serafińskiego, który w znakomity sposób w niełatwych tekstach stworzył piękne podłoże muzyczne, by wszystko współgrało ze sobą w sposób odpowiedni i ciekawy dla widza.

Pocałunek ukazuje źródło tajemnicy dotyku, muśnięć, zbliżeń, aż do chwili, w której usta kochanków spotkają się ze sobą w namiętności, taką jaką jest pocałunek.. To również pewnego rodzaju opowieść o skomplikowanej naturze kobiety, której tak naprawdę nikt nie jest w stanie zrozumieć, nawet do końca ona sama. Artystka pozwala nam na osobiste wcielenie się w postać bohaterki i wewnętrzne przeżycie, analizowanie, tego co czuje kobieta znajdująca się na granicy uczuć, jakie tkwią w niej do mężczyzny. Wszystko to prowadzi do odnalezienia miłości, przed którą jest wiele poplątanych dróg.

Flegel w ciekawy sposób przedstawia te niezwykłe chwile zakochania. Czas, w którym uwięziona, ale jakże szczęśliwa, kobieta odczuwa w swojej głowie i na swoim ciele każdy przechodzący ją bodziec, który doprowadza do obłędu umysłu, którego nie potrafimy wytłumaczyć, ale łakniemy, by przeżyć..

Pocałunek należy do trudnej dziedziny sztuki, ale sposób, w jaki został przekazany, przykuwa uwagę publiczności i na pewno prowadzi do indywidualnego odbioru oraz wewnętrznej analizy naszych emocji, które towarzyszyły każdemu widzowi podczas oglądania. O pozytywnym odbiorze repertuaru, świadczył aplauz publiczności w końcowej części spektaklu.

Monodram na deskach Teatru  Małego w Łodzi pojawił się 19 listopada. Także ci, którzy dotychczas nie mieli przyjemności bezpośredniego spotkania z daną, sztuką powinni skorzystać z kolejnej nadarzającej się okazji. Spektakl warty polecenia, a towarzyszące widzowi emocje warte przeżycia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
seks_prochy_i_rock_and_roll_001_b
1000 Bogosian na deskach Teatru Jaracza!
weekend33
Weekend na wsi – recenzja
iwona
Iwona, księżniczka Burgunda – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*