ulotka_pocalunek1Dwudziesta pierwsza premiera Teatru Małego w Manufakturze przed nami. 19 października o godz. 19:15 rozpocznie się pokaz Pocałunku – monodramu z piosenkami autorstwa Małgorzaty Flegel.

Artystka po lekturze znakomitej powieści Anny Janko Pasja wg św. Hanki (nominowanej w tym roku do nagrody Nike)  sięgnęła także po wiersze tej poetki. Zatliło się w wyobraźni artystki coś na kształt monodramu z piosenkami. Zapaliła do pomysłu znakomitego muzyka i kompozytora Pawła Serafińskiego, który w niełatwych tekstach ujrzał szansę na powstanie interesujących piosenek. Adaptacja i powiązanie z nią poezji , a do tego muzyka sprawiły,że szansa na opowieść o kobiecie zaczęła nabierać realnych kształtów. Do tego doszło serce, bez którego żaden pomysł nie znajdzie stosownego scenicznego, teatralnego odniesienia. Powstaje spektakl o tajemnicy pocałunku, o jego źródłach przebijających się przez potrzebę rosnących uczuć kobiety do mężczyzny.

Tajemnica dotyku, delikatnych zdarzeń, muśnięć i cała masa przeszkód nim nastąpi otwarcie na zetknięcie się dwojga ust kochanków. Opowiadać o ludzkich sprawach można zawsze i na różne sposoby, ale drążyć jaźń kobiety i jej skomplikowaną naturę może tylko ona sama. Materia świetnej epopei Anny Janko o wnętrzu kobiety i jej poetyckie reminiscencje wiążą w całość historię utkaną z pajęczych nici zawieszonych pomiędzy jedną a drugą przygodą w czasie drogi wiodącej ku poszukiwaniu miłości.

Premiera odbędzie się z udziałem autorki Anny Janko, która z przyjemnością podpisze egzemplarze swojej powieści.

POCAŁUNEK (na podstawie powieści Anny Janko „Pasja wg św. Hanki” wydanej przez Wydawnictwo Literackie )
WYKONANIE,SCENARIUSZ I REALIZACJA – MAŁGORZATA FLEGEL
KOMPOZYCJE i AKOMPANIAMENT – PAWEŁ SERAFIŃSKI
OPIEKA REŻYSERSKA – MARIUSZ PILAWSKI
PLAKAT – AGNIESZKA IZYDORCZYK


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
stomp_layout2012
Stomp w Teatrze Muzycznym
karuzela
V Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela MYŚLĘ#CZUJĘ
plakat_projekt_Anna_Gajewska
Czego nie widać w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*