Od 12 lutego do 8 marca w Galerii Krótko i Węzłowato można oglądać wystawę zbiorową okręgu łódzkiego Związku Polskich Artystów Fotografików pt. po piątej…

Na ekspozycję składają się prace takich artystów jak: Adam Adamski, Mirosław Araszewski, Leokadia Bartoszko, Sławomir Grzanek, Tadeusz Hałatek, Beata Kozakow-Kowalczyk, Witold Krymarys, Tymoteusz Lekler, Jerzy Neugebauer, Zdzisław Sowiński, Piotr Szczegłów, Piotr Tomczyk i Krzysztof Wojciechowski.

– Dosłownym rozumieniem hasła obecnie eksponowanej wystawy członków Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Fotografików może też być czas otwierania wernisaży w Galerii Krótko i Węzłowato z OŁ ZPAF. Właśnie tu spotykamy się zawsze po piątej po południu, w drugie środy miesiąca. Początek współpracy Okręgu Łódzkiego ZPAF z Galerią Krótko i Węzłowato i pierwsze spotkanie po piątej odbyło się w maju 2017 roku. To już trzy lata. Wtedy to otworzyliśmy pierwszą wystawę w Galerii na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Zbiorowe wystawy naszych członków zawsze spaja wspólne hasło ale zwykle traktowane raczej luźno i z wielką swobodą. Nasze hasła są bardzo pojemne i można je bardzo różnie interpretować. Pozostaje też miejsce na własny subiektywny odbiór osób oglądających fotografie. Poszukiwanie zależności poszczególnych prac z ogólnym hasłem wystawy może być dodatkowym, inspirującym bodźcem w odbiorze i interpretowaniu tak nietypowo nazwanej przez nas wystawy. po piątej… – prezes Okręgu Łódzkiego ZPAF dr hab. Leokadia Bartoszko.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_2374
„Wenecja – miasto z widokiem” Barbary Hanuszkiewicz
ltf_014
52. Doroczna Wystawa Fotografii ŁTF (foto)
IMG_2391
Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2012 – dzień 2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*