To zabawa słowem polskim, jakim jest slam poetycki czy rytmem jego wymowy w technice beatbox oraz typografia przedstawiona w graffiti zainspirowała nas do realizacji wydarzenia „Plusk Słowa”. To w języku ojczystym mówimy nim niemal od urodzenia, w nim myślimy, śnimy, kłócimy się i wyrażamy miłość.

Już 5 października od godziny 16:00, otwieramy siłownię języka ojczystego w przestrzeni  Piotrkowskiej 217, stworzoną przez Ośrodek Kultury Górna.

Nasz dom kultury zaprasza każdego mieszkańca Łodzi do wzięcia udziału w warsztatach beatbox, wspólnego malowania graffiti i tworzenia tagów oraz do wysłuchania zmagań uczestników slamu poetyckiego.

Dla chcących wziąć udział w poetyckim slamie więcej informacji na Plusk Słowa | warsztaty + SLAM

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Pozwolimy sobie na językowe swawole i będziemy żonglować słowem.

Program wydarzeń „Plusk Słowa”_ 5.10.2019 _Piotrkowska 217, w budynku HALI ODLEWNI

16:00 | WARSZTATY

Otwarte dla wszystkich z beat box’u dla lubiących zabawy z głosem i śpiewanie oraz graffiti dla artystów plastyków i tych którzy chcą nimi zostać.

Liryka chodnika. Język ojczysty w rytmie beatbox ­|Tagi – uliczna typografia. Język ojczysty na warsztat 

18:00 | SLAM

Dla wszystkich śmiałków, dla rzemieślników słowa, dla amatorów, dla standuperów, dla zwykłych i niezwykłych poetów. A przede wszystkim dla lubiących posłuchać i oceniać bitwy oklaskami.

Dla zwycięzcy slamu poetyckiego nagroda w wysokości 300 PLN.

By zgłosić swój udział w slamie wystarczy wysłać maila na adres: vive_memor@vp.pl pisząc w tytule „SLAM W ŁODZI” lub zgłosić się osobiście chwilę przed rozpoczęciem wydarzenia.

SLAM poprowadzi Zuzanna Szmidt. Urodzona w Warszawie, zamieszkała w Bydgoszczy; poetka, performerka związana ze slamem od 2011 roku. Jest promotorką SLAMów Poetyckich w Polsce i wydarzeń kulturalnych; organizatorką imprezy Tupot Poetycki i współorganizatorką NURT MOVIE oraz Kwatery.

Projekt Plusk Słowa odbywa się w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019” i jest przez niego finansowany. Działania poprzedzające finał odbywały się we wrześniu, były to warsztaty dla młodzieży i seniorów. Efektami tej pracy są dzwonki na telefon w konwencji muzyki robionej głosem oraz napisy – tagi w postaci naklejek „wlepek” i  będzie można je zobaczyć właśnie 5 października 2019, na Piotrkowskiej  217.

Ze smakiem zapraszamy też na Street Food Festiwal vol 22, który również w ten dzień odbywa się na Piotrkowskiej 217 oraz na wieczorny koncert Łódź spotyka Łódź.

Organizator wydarzenia „Plusk Słowa”:

Ośrodek Kultury Górna oraz Strefa Kultury Otwartej

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019

Partnerzy:

Piotrkowska 217 | Odlewnia | OKAM | Biblioteka Miejska w Łodzi

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Premiera książki “Zalustrze” w Łódzkim Domu Kultury
tu_polskie_radio_1925-2010_20110222_1889674684
Kiermasz w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego
pod-jezyk-wkladam-slowo
Prezentacja antologii współczesnej poezji austriackiej w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*