Plaża Open 2018 – informacje

W środę, 11 lipca rozpoczną się na plaży Manufaktury rozgrywki turnieju Plaża Open. Przez trzy dni będzie tu można podziwiać rywalizację najlepszych siatkarzy i siatkarek plażowych w kraju. Plaża Manufaktury to ulubione miejsce zawodników turnieju siatkarskiego.

Eliminacje do Mistrzostw Polski siatkówki plażowej Plaża Open pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej będą rozgrywane w Manufakturze po raz szósty. To jedno z największych wydarzeń sportowych na plaży. Do Łodzi przyjedzie rekordowa liczba zawodników, a relacje telewizyjne z zawodów można będzie oglądać w TVP3. W tym roku turniej jest nie tylko eliminacjami do finału mistrzostw Polski, ale również zawodami o Puchar Polski.

– Nasze zawody to decydujące przystanki dla siatkarek i siatkarzy w walce o awans do turnieju mistrzostw Polski, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Krakowie – mówi Marcin Strządała, dyrektor cyklu. Sportowej rywalizacji na pewno nie zabraknie. W rozgrywkach weźmie udział między innymi Monika Brzostek – uczestniczka IO w Rio, Michał Kądzioła, były reprezentant Polski w siatkówce plażowej wraz z Bartłomiejem Malcem, pojawią się na wszystkich zawodach z cyklu Plaża Open w Polsce.

– Dąbrowa Górnicza i Rybnik, były zawodami na przetarcie – mówi Michał Kądzioła. – Zagramy w Łodzi, gdzie aktualnie mieszkam i to tam ma nastąpić szczyt formy. Turnieje to jednak nie tylko ogromna dawka emocji sportowych, ale również sporo atrakcji dla kibiców.

Plaża Open to trzy dni mistrzowskich rozgrywek, ale też zabawy, rozrywki i animacji. Na dmuchanym, wypełnionym wodą boisku będzie można zagrać w otwartym turnieju piłki nożnej, Turniej Vylejbalon poprowadzi kabareciarz Bartosz Gajda, zaplanowano też zawody w zagrywce do celu i „Dziką Bombę”. W programie Plaży Open znajdują się też pozycje nieco bardziej serio: otwarcie strefy historii Polskiej Siatkówki, test wiedzy, Skills Challenge – pokaz siatkarskich umiejętności, a także szkółka siatkarska. Przerwy między meczami finałowymi urozmaicą pokazy zumby.

Program turnieju:

11 lipca środa:
8:00 weryfikacja zawodników i zawodniczek grających w eliminacjach
9:00 Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn – eliminacje do turnieju głównego
12:00 Zagrywka do celu
15:00 Otwarcie strefy historii Polskiej Siatkówki (miasteczko)
16:00 Mundial na wodzie – otwarty turniej piłki nożnej (boisko AquaWave)
17:00 Dzika Bomba (boisko główne)

12 lipca czwartek:
9:00 -19:00 Turniej główny kobiet i mężczyzn
14:00 Turniej Vyllejbalon – prowadzi Bartosz Gajda*
14:30 Animacje z Jurajską
15:00 Szkółka siatkarska PKN Orlen
16:00 Mecz Gwiazd – Łódź/Manufaktura vs Reszta Świata (boisko główne)
17:30 Skills Challenge – pokaz siatkarskich umiejętności

13 lipca piątek:
9:00 Ćwierćfinały turnieju kobie
10:00 Ćwierćfinały turnieju mężczyzn
11:00 Półfinały kobiet
12:00 Półfinały mężczyzn boisko nr 1 i boisko nr 2
12:00 Animacje z Jurajską
12:00 Test wiedzy o historii Polskiej Siatkówki
13:00 Mecz o 3 miejsce kobiet
14:00 Mecz o 3 miejsce mężczyzn
15:00 Finał turnieju kobiet, transmisja w TVP 3 i TVP Sport
Między meczami finałowymi pokaz ZUMBY
16:00 Finał turnieju mężczyzn, transmisja w TVP 3 i TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *