plasterkultury

Bajkonur, Kino Charlie, Klub DOM, Klubokawiarnia Granda oraz Owoce i Warzywa to nominowani w kategorii kultowe miejsce. Zapraszamy do zabawy i głosowania.

Bajkonur

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.56

Mieszczący się na terenie Wi-My Bajkonur (Piłsudskiego 135) to zarazem profesjonalne sale prób, kameralna scena muzyczna, a także studio dźwiękowe. Jak można przeczytać na stronie „naszą misją jest rozwinięcie sprzyjającej przestrzeni twórczej dla artystów oraz stworzenie tygla, w którym rodzić się będą nowe projekty w dziedzinie kultury”. W 2013 roku  w Bajkonurze mogliśmy usłyszeć m.in. Mikrokolektyw, Les Rhinocéros, Zapaskę, Sing Sing Penelope, CNS, Blisko Pola, a także projekty Festiwal Musica Privata czy Bandstart.

Więcej o Bajkonurze.

Kino Charlie

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.57

Kino Charlie (Piotrkowska 203/205) powstało w 1994 roku. To obecnie najważniejsza tego typu niezależna instytucja działającym w naszym mieście. W Charlie prezentowane są głównie ambitne filmy z całego świata. Także to tu pojawiają się repliki najważniejszych festiwali organizowanych w Polsce. Widzowie mogą skorzystać z jednej z czterech sal. Kino, a dokładnie jego szef, Sławomir Fijałkowski, stoi za wieloma projektami organizowanymi w Łodzi – w 2013 roku były to m.in. Forum Kina Europejskiego – Cinergia oraz Art-Lokomotywa w Manufakturze.

baluty

Więcej o Kinie Charlie.

Klub DOM

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.58

DOM (Piotrkowska 138/140) to nieodłączny element OFF Piotrkowskiej. Niezwykły, klimatyczny klub założony przez łódzkich artystów: Rebusa, Kubę Wandachowicza, Wiktora Skoka, Roberta Tutę oraz Witolda Munnicha. W DOMu pojawia się różnoraka muzyka prezentująca zderzenia współwłaścicieli – od imprez dj-skich, poprzez klasycznego rocka i indie, a kończąc na klimatach hc i metalu. Od The Dumplings, przez D4D, Psychocukier po Materię i Archetype. Do tego należy dodać masę znanych łódzkich (i nie tylko) dj-ów z Eddie Rebel i Strzelcem na czele (nie licząc założycieli miejsca). DOM posiada swoisty klimat i tyle.

Więcej o Klubie DOM

Klubokawiarnia Granda

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.59

Granda (Rewolucji 1905 roku 48) to pierwsza w Łodzi kawiarnia wegańska z zacięciem fairtrade’owym. Dla części byłych bywalców Jazzgi to nowa ostoja – ze względu na klimat i zapraszanych gości muzycznych. Jak sami piszą o sobie: „jako spółdzielnia socjalna wspieramy idee zwalczania wyzysku przy produkcji i rolnictwie, jesteśmy lgbtq-friendly, a dla seksizmu i rasizmu nie ma u nas miejsca! No pasaran, my dear”.

Więcej o imprezach w Grandzie

Owoce i Warzywa

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.60

Działające w dawnej przestrzeni małej litery Owoce i Warzywa (Traugutta 9) od chwili postania zrobiły w Łodzi niejedno zamieszanie. Ania Marczyk i Michał Sobolewski postanowili przeprowadzić  eksperyment na rodzimym gruncie i na kilkudziesięciu metrach kwadratowych stworzyć przestrzeń kompilującą awangardę designu lat 60′ i 70′ z projektami młodych, obiecujących artystów. W OiW organizowane są zarówno koncerty, jak i spotkania i debaty – w kontekstach m.in. architektonicznych i związane z działaniami plastycznymi.

Więcej o Owocach i Warzywach


Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.numeruzgloszenia. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat.

2. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o temacie „Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego na którego głosujesz (przy wystawie #20latfotografiipwsftvit również kategorię) oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

UWAGA!! Głosować możecie do niedzieli, 9 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 12 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury


WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
miastograf_logo
Rusza IV edycja Festiwalu Miastograf
piwowary
Targi Piw Regionalnych Piwowary 2016
pl-LODZ_CZTERECH_KULTUR_logo
Festiwal Łódź Czterech Kultur szuka wolontariuszy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*