plasterkultury

Coma, Mona Polaski, Normalsi, TRYP i Tubis Trio. To nominowani w kategorii Zespół muzyczny roku, na których można głosować w tegorocznej edycji Plastrów Kultury. Wyniki plebiscytu już 25 lutego.

Kto zdobył statuetkę w poprzednich latach?

  • 2013 – Little White Lies
  • 2014 – Call The Sun
  • 2015 – Jude
  • 2016 – Szumacher/Cieślak
  • 2017 – Tune
  • 2018 – Bolewski/Tubis
Coma Plaster.36

Coma w spektakularny sposób zakończyła karierę. W marcu 2019 roku ukazała się siódma długogrająca płyta Comy zatytułowana “Sen o siedmiu szklankach”, na którą składają się utwory z polskich bajek w nowych, rockowych aranżacjach. Zespół zagrał trasę pożegnalną pn. Game Over. Na jej zakończenie, dwukrotnie 13 i 17 grudnia zagrał w łódzkiej Wytwórni.

Mona Polaski Plaster.37

Znani m.in. z formacji Bruno Schulz Karol Stolarek i Wit Zarębski postanowili w 2018 roku powołać do życia zespół Mona Polaski. 19 marca 2019 r. ukazała się ich pierwsza płyta “Folklor”. Muzycy czerpią inspiracje z m.in. nowej fali czy post punka, ale pojawiają się u nich również taneczne, disco bity.

Normalsi Plaster.38

Normalsi w Łodzi mają status zespołu kultowego. W 2019 roku wydali długo oczekiwaną nową płyt pt. „Wiry”. To wciąż ciekawe, rockowe granie z charakterystycznym wokalem Chypisa. Obecnie zespół tworzą: Piotr Chypis Pachulski – gitary, wokal, Przemysław Wyrwas – gitara basowa, Michał Usdrowski – perkusja.

TRYP Plaster.39

TRYP swoją twórczość nazywa techno rapem psycho punkiem. Ta supergrupa powołana do życia przez Kubę Wandachowicza (CKOD, Mister D.), Roberta Tutę (1984, NOT, Agressiva 69) i Marcina Pryta (19 Wiosen), do których kolejno dołączyli inni łódzcy muzycy, powróciła z krążkiem „Trypolis”.

Tubis Trio Plaster.40

Skład Tubis Trio to: Maciej Tubis – fortepian, Paweł Puszczało – kontrabas i Przemysław Pacan – perkusja. W ostatnim roku wydali krążek pt. “So Us”. Tytuł płyty należy zresztą rozumieć bardzo, według Macieja Tubisa, dosłownie. Chcieliśmy, żeby ta płyta była już totalnie nasza, w naszym stylu – podsumowuje pianista.


Sposoby głosowania:

Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie wpisz „Plastry Kultury”, natomiast w treści podaj nominowanego, na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko.
Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować można do 23 lutego, do godz. 23:59.

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Letnie Koncerty w Altanie
Bastille_Photo_media
OWF 2015 – nowi artyści
letniaakademiajazzu
10. Letnia Akademia Jazzu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*