plasterkultury

7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA, 10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia, Oscarowe nominacje dla Zimnej Wojny oraz PL Music Video Awards 2019 – to kandydaci do wydarzenia filmowego 2019 roku.

Warto przypomnieć poprzednich laureatów: za rok 2013 – O!PLA, za 2014,  2015 i 2016 – Polówka, za rok 2017 XVII Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego, a za 2018 9. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.

7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA Plaster.1 

W dniach 1 marca – 14 kwietnia odbywał się w Łodzi 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA. W programie festiwalu znalazły się polskie animacje w szeregu kategoriach: m.in. studyjnej, szkolnej, teledyski, a także animacja dla dzieci. W naszym mieście wyświetlano je m.in. w Kinie Bodo. Pop’n’Art, 6 dzielnicy, Protestacji i TU. Festiwal stworzony przez Piotra Kardasa to nie tylko lokalne święto animacji, to ogólnopolskie wydarzenie, które w 2019 roku odbywało się od 21 lutego do 25 kwietnia w 105. miejscowościach. Do tego pokazy w Izraelu, na Węgrzech, Słowacji, w Indonezji, Grecji, Danii, Szkocji.

Więcej o zeszłorocznej edycji możecie znaleźć tutaj.

10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja Plaster.2

Od 17 do 20 października w Łodzi odbywała się 10. edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. To innowacyjne wydarzenie filmowe skierowane do wszystkich miłośników kina. Jest to także jedyne wydarzenie w Europie poświęcone działalności krytyków filmowych. Festiwal przyczynia się do rozwoju krytyki filmowej, pokazuje obecność krytyków filmowych w mniej oczywistych kontekstach i zrywa ze stereotypami. Naszym celem jest edukacja widzów i inspirowanie do poszukiwania własnej wrażliwości na sztukę, wyrabiając gust i ukazując nowe kierunki rozwoju kina.

W zeszłym roku Festiwal odwiedzili m.in. krytycy Łukasz Maciejewski i Barbara Hollender, reżyser Xawery Żuławski, scenarzysta Mateusz Pacewicz i aktor Łukasz Fabijański. W programie dyskusje, spotkania, warsztaty i głośne filmy z najważniejszych światowych festiwali. Więcej informacji o możecie znaleźć tutaj.

24. Forum Kina Europejskiego Cinergia Plaster.3

W dniach 22-30 listopada w Łodzi organizowano 24. edycja Forum Kina Europejskiego – Cinergia 2019.

Była to to prezentacja blisko stu filmów w licznych sekcjach oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących. Wiele z propozycji będzie krążyło wokół tematu Gdzie jest bohater? – hasła przewodniego Festiwalu. Cinergia to premiery kinowe, konkursy dla twórców z Polski i Europy, spotkania z mistrzami i muzyczne wydarzenia towarzyszące. Goście z Polski i zagranicy. Najważniejszym gościem Festiwalu był w zeszłym roku Roman Polański.

Więcej o Festiwalu możecie znaleźć tutaj.

Oscarowe nominacje dla Zimnej Wojny Plaster.4

Wyprodukowany przez Opus Film najnowszy obraz Pawła Pawlikowskiego świeci triumfy na całym świecie. Już rok temu nominowaliśmy go za światowe sukcesy m.in. Złota Palma dla najlepszego reżysera w Cannes, Nagroda Najlepszego Europejskiego Filmu roku Europejskiej Akademii Filmowej. W 2019 roku dołożył do tego jeszcze trzy nominacje do Oscarów  -najlepszy reżyser,  zdjęcia, film nieanglojęzyczny.

Wydarzenia pokazane w Zimnej wojnie rozgrywają się latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.Więcej informacji możecie znaleźć tutaj.

PL Music Video Awards 2019 Plaster.5

Od 28 do 30 listopada w Łodzi odbywała się druga edycja PL Music Video Awards. Poza galą i pokazami wideoklipów, czekało na odbiorców wiele dodatkowych atrakcji: m.in. “MV bazaar” – czyli spotkanie firm i osób działających w branży teledysków, master classes, spotkania i debaty.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.


 Sposoby głosowania:

Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie „Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 23 lutego, do godz. 23:59.

 

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

 

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kultura Dostępna w listopadzie
Filmowe lato w Tuszynie i Działoszynie. Bezpłatne projekcje, spotkania i warsztaty!
reklama_konkurs_film
Twórczy film z wakacji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*