plasterkultury

19. Międzynarodowy Festiwal Fotografii Fotofestiwal 2019, 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, Łódź Design Festival 2019, Łódź Young Fashion 2019, Sztuka DC. Świt superbohaterów w EC-1,, to kandydaci to tytułu imprezy mainstreamowej 2018 roku.

Warto przypomnieć laureatów z poprzednich lat, a byli to: w 2018 roku Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival 2018, w 2017 roku Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival 2017, w 2016  Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival 2016, w 2015 roku Łódź Design Festival 2015, w 2014 roku Polówka, a w 2013 roku Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival. 2013.

UWAGA! Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival w 2019 otrzymał Mega Plastra, czyli nagrodę best of the best i nie bierze już udziału w konkursie.

19. Międzynarodowy Festiwal Fotografii Fotofestiwal 2019 Plaster.41

Od 13 do 30 czerwca w Łodz odbywał się kolejny Fotofestiwal. Wystawy główne związane były z hasłem – Supernatural/ Nadprzyrodzone. Odnosił się on do tematów duchowości, społeczności i rytuałów, poznania i metafizyki, a także niewyjaśnionych zjawisk, duchów i widm. Fotofestiwal to blisko trzydziestu międzynarodowych wystaw oraz nowych, niedostępnych do tej pory lokalizacji miejskich.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi Plaster.42

W programie zeszłorocznego MFKiG znalazło się wiele spotkań, prelekcji, wykładów i warsztatów. Wśród gości pojawili się między innymi John Higgins, John Layman, Cyril Pedrosa, Grażyna i Zbigniew Kasprzak oraz Grzegorz Rosiński. Warto odnotować, że impreza po raz pierwszy odbyła się w Hali EXPO.

Festiwal to ponad 1000 m2 zorganizowanej strefy targowej, 4 sale konferencyjne dla 120 osób każda, aula główna na 460 osób oraz przestronne foyer z powierzchniami. Po raz kolejny festiwal stawiał również na wolne granie dla publiczności w takie gry, jak Fortnite, League of Legends, Gwint, Wiedźmin 3, Super Mario Maker2 oraz The Legend of Zelda: Link’s Awekening, a także gry retro i VR. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Łódź Design Festival 2019 Plaster.43

W drugiej połowie maja w naszym mieście odbywał się Łódź Design Festival. Tradycyjnie centrum festiwalu znajdowało się w Fabryce Sztuki. ŁDF to najstarszy festiwal designu w Polsce, organizowany od 2007 roku, poświęcony wzornictwu przemysłowemu, projektowaniu graficznemu, architekturze, rzemiosłu, kreowaniu usług i interakcji.

Hasło przewodnie edycji, to #DOBRE ŻYCIE. Dla organizatorów oznacza to zadanie sobie pytania: co tak naprawdę daje nam poczucie szczęścia, spokoju, luksusu czy bezpieczeństwa. Projektanci, architekci, artyści, twórcy – czy oni i ich dzieła mogą nam zaprojektować dobre życie? I co ono, również w relacji z przedmiotami, oznacza? Tradycyjnie Festiwal to wystawy, warsztaty, spotkania oraz konkurs make me! i plebiscytu must have!. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Łódź Young Fashion 2019 Plaster.44

Od 22 do 26 października w Łodzi odbywała się druga edycja Łódź Young Fashion. To współtworzone przez miasto Łódź oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wydarzenie promujące młodych, obiecujących kreatorów mody z całego świata.

Tradycyjnie zorganizowano – Galę Politechnika Fashion Show, Galę Dyplomową łódzkiej ASP, Ogólnopolski Konkurs Złota Nitka, BraDay oraz Łódź Young Fashion Award. Imprezie towarzyszyły wystawy związane z modą.

Sztuka DC. Świt superbohaterów w EC-1 Plaster.45

Od 27 września do 2 lutego 2020 roku niezwykłą ekspozycję gościło EC-1. Na wystawie znalazło się blisko 200 oryginalnych kart komiksów, około 300 wstępnych szkiców oraz grafik koncepcyjnych do filmów, jak też wybór oryginalnych filmowych kostiumów i rekwizytów.

Wśród nich słynna peleryna Christophera Reeve’a z produkcji o Supermanie czy ikoniczny już kostium Wonder Woman noszony w latach 70. przez Lyndę Carter. Kostiumy i rekwizyty z najnowszych filmów w reżyserii Zacka Snydera, Tima Burtona, Joela Schumachera (które wyglądają najbardziej bajecznie) i Christophera Nolana znalazły się obok tych pochodzących z najnowszego filmu „Wonder Woman”. Więcej informacji znajdziecie tutaj. 


Sposoby głosowania:

Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie wpisz „Plastry Kultury”, a w treści podaj nominowanego, na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 23 lutego, do godz. 23:59.

 

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

 

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
logo_zolte-02
PechaKucha Night Łódź
Kariera_Lodz_-_banner_fb_940x788
Targi Kariera IT
DSC_4795
Kiermasz na Księżym Młynie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*