plasterkultury

Foto Cafe 102, Kino Bodo, Manufaktura, Ośrodek Kultury “Górna”, Teatr Mały w Manufakturze, to nominacje w kategorii kultowe miejsce.

W 2018 roku nagrodę otrzymał Teatr Powszechny w Łodzi, w 2017 roku Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej, w 2016 Iron Horse, w 2015 Galeria Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. Eugeniusza Hanemana, w 2014 OFF Piotrkowska, a w 2013 Kino Charlie.

Foto Cafe 102 Plaster.51

Foto Cafe 102 mieści się w jednym z najbardziej znanych adresów ulicy Piotrkowskiej – pod numerem 102. Klub działa od 2004 roku. Twórcą klubu i wystroju wnętrza jest Krzysztof Lipiński, absolwent FAMU (Wydział Filmowy i Telewizyjny Akademii Muzycznej w Pradze). W Foto Cafe 102 odbywają się wystawy, koncerty, czasami również spotkania.

Kino Bodo Plaster.52

Kino BODO działa w Łodzi już od 26 kwietnia 2014 roku. Jego założyciele to Wojciech Wojtysiak, Mariusz Szulc, Adam Grodnicki i Kacper Olejnik. Kino BODO, to kameralne miejsce oprócz spełniania swej podstawowej funkcji będzie jednocześnie wielozadaniową instytucją kulturalną. Obok typowego repertuaru kinowego prezentowane są tu tematyczne pokazy i przeglądy filmowe, a także festiwale, w tym Festiwal Relanium.

Manufaktura Plaster.53

Otwarta 17 maja 2006 roku Manufaktura zreinterpretowała pojęcie centrum Łodzi i stworzyła jedną z nielicznych atrakcji naszego miasta, która znana jest większości mieszkańców naszego kraju. Manufaktura to nie tylko Centrum Handlowe, to również kino, teatr, muzea, klubu. Odbywają się tu m.in. koncerty plenerowe, pokazy teatralne.

Ośrodek Kultury “Górna” Plaster.54

Mieszczący się przy Siedleckiej 1 Ośrodek Kultury “Górna” cieszy się już 40-letnią tradcyją istnienia. Realizowane są tutaj zajęcia skierowane do różnych grup wiekowych – plastyczne, muzyczne, wokalne, teatralne, a także konkursy, koncerty, prezentacje artystyczne. Intensywnie działa tu Centrum Aktywnego Seniora. Specjalnością Ośrodka Kultury Górna są autorskie programy z zakresu edukacji kulturalnej oraz wydarzenia animacyjne.

Teatr Mały w Manufakturze Plaster.55

Teatr Mały w Manufakturze powstał 21 czerwca 2009 roku. Został powołany do „życia” przez Stowarzyszenie Komedia Łódzka na czele z aktorem i reżyserem Mariuszem Pilawskim, który jest dyrektorem Teatru Małego. W repertuarze Teatru znajdują się różnorodne sztuki – od lekkich komedii, przez bajki dla dzieci, po dramaty znanych i cenionych klasyków. Teatr Mały uzupełnia ofertę kulturalną uroczego miejsca, jakim nagle u progu XXI wieku objawiła się Manufaktura – miejsce rozrywki, handlu, kultury – jednym słowem miejsce „dobrego samopoczucia”.


Sposoby głosowania:

Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie wpisz „Plastry Kultury”, a w treści podaj nominowanego, na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 23 lutego, do godz. 23:59.

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia AIDS
niepeniaj
Nie peniaj, zmieniaj! – wolne miejsca
FullHD_slider_kolorowa_
Kolorowa Tolerancja 2014 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*