Plastry Kultury 2018 – wydarzenie muzyczne roku

plasterkultury

Geyer Music Factory, LDZ Alternatywa, Roisin Murphy na 595. Urodzinach Łodzi, koncert z piosenkami Serge’a Gainsbourga na festiwalu Łódź Czterech Kultur i Soundedit. To nominowani w kategorii Wydarzenie muzyczne roku, w tegorocznych Plastrach Kultury. Kto w tym roku otrzyma statuetkę? Wszystko okaże się już 27 lutego!

Kto otrzymał nagrodę w poprzednich latach?

  • 2014 – Ekspresowe Sesje Nagraniowe Radia Łódź
  • 2015 – Soundedit
  • 2016 – Domoffon Festival
  • 2017 – Domoffon Festival
  • 2018 – Domoffon Festival
Geyer Music Factory 2018 Plaster.31

W ubiegłym roku, cykl Geyer Music Factory, odbył się już po raz 10. To festiwal, który na stałe wpisał się w łódzki, wakacyjny kalendarz wydarzeń i przez lata zyskał renomę oraz grono wiernych fanów. Jubileuszowa edycja była najdłuższa w historii. Podczas 10 muzycznych wieczorów, na brukowanym dziedzińcu Białej Fabryki, pojawiło się 10 znakomitych artystów, m.in. Ania Rusowicz, Grzegorz Turnau, Kuba Badach oraz Waglewski & Pospieszalski.

ŁDZ Alternatywa 2018 Plaster.32

Trudno wyobrazić sobie wakacje bez czwartkowych koncertów w Fabryce Sztuki. W ubiegłym roku, skład artystów występujących na ŁDZ Alternatywa był mocno zróżnicowany. Pojawili się artyści z pogranicza popu, psychodelicznej muzyki avant-rockowiej, minimal techno, a nawet jazzowej improwizacji. Na scenie zagrali, m.in. Alles, Tsvey, Alameda 5 i New People.

Roisin Murphy na Placu Wolności / 595 Urodziny Łodzi Plaster.33

Podczas organizacji ubiegłorocznych urodzin, władze miasta zrezygnowały z zapraszania typowych dla tego typu imprez wykonawców („gwiazd” juwenaliów i świąt kiełbasy), a postanowiły zorganizować coś w rodzaju letniego festiwalu z alternatywnym popem. Tym samym, główną gwiazdą 595. urodzin Łodzi została irlandzka wokalistka Roisin Murphy, nie tak znana Polakom, jak Słowomir czy Lady Pank. Współzałożycielka grupy Moloko wystąpiła 29 lipca na Placu Wolności. Choć jej występ nie przyciągnął ogromnej liczby słuchaczy, zebrany tłum na pewno wyszedł z koncertu zadowolony. 

Serge Gainsbourg. Piosenki w Teatrze Muzycznym / Festiwal Łódź Czterech Kultur Plaster.34

90 rocznica urodzin Gainsbourga była doskonałym pretekstem do zorganizowania koncertu z interpretacjami jego piosenek. Zmysłowe melodie i odważne teksty, które nie raz wywołały w Europie skandal, zyskały nowe oblicze. Artyści sceny muzycznej wykonani je po polsku. Na scenie pojawili się: Tomek Makowiecki, Skubas, Łukasz Lach, Daria Zawiałow, Maria Peszek i inni. O doskonałe aranżacje zadbał kolektyw Daniel Bloom i Bartosz Szczęsny.

Soundedit 2018 Plaster.35

Jubileuszowa, 10 edycja Soundedit, tradycyjnie zgromadziła bogaty zestaw ważnych dla sceny muzycznej artystów. Główną gwiazdą festiwalu był trip-hopowy zespół Morcheeba, który powrócił po 5 latach milczenia. Można było posłuchać również The Opposition, The Orb, Orbital, Nosowskiej, 19 Wiosen i wielu innych. Oprócz koncertów, jak co roku, na uczestników festiwalu czekały warsztaty oraz twórcze spotkania.


Sposoby głosowania:

Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie wpisz „Plastry Kultury”, natomiast w treści podaj nominowanego, na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko.
Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować można do 26 lutego, do godz. 23:59.

 

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

 

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *