Plastry Kultury 2018 – nowe miejsce

plasterkultury

Centrum Nauki i Techniki EC-1, P29, Protestacja, The Rollin’ Barrel oraz Wyspa Kultury Stawowa 28, to nominacje w kategorii nowe miejsce.

W 2017 roku nagrodę otrzymało Pop’n’Art, w 2016 Galeria W Y, w 2015 Żarty Żartami, w 2014 Lokal, a w 2013 Niebostan.

Centrum Nauki i Techniki EC-1 Plaster.61

W niedzielę, 7 stycznia oficjalnie zostało otwarte Centrum Nauki i Techniki EC-1. Do największych atrakcji Centrum należą historyczne elementy ścieżki edukacyjnej Przetwarzanie energii. Od hałdy węgla do zarządzania dostawami energii — oto podróż, którą odbywa gość unikatowej części wystawy. Ekspozycja opisuje krok po kroku fazy działania klasycznej elektrowni. Zaczyna się na placu węglowym, gdzie przechowywano miesięczną rezerwę głównego źródła energii, skąd konwojerem transportujemy czarne złoto do kotłów. Jako odwiedzający poznajemy obieg technologiczny pary wodnej i przetwarzanie jej w prąd. Następnie w Rozdzielni zarządzamy jego dystrybucją podczas wyjątkowej gry kooperacyjnej.

Obok Planetarium pojawiło się Kino 3D, które mieści się w srebrzystej kuli w miejscu, w którym historycznie zainstalowany był drugi turbogenerator stuletniej Elektrowni Łódzkiej. Kula mieści dziesięciometrowy ekran sferyczny, na którym jest wyświetlany obraz generowany przez pięć jasnych projektorów. Projekcje mają uzupełnić i poszerzyć wiedzę gości Centrum Nauki i Techniki EC1, umożliwiając pełniejszy odbiór interaktywnych elementów wystawy; jednocześnie są krótsze od tych w Planetarium. Oglądać je można z 45 miejsc znajdujących się na czterech kanapach.

P29 Plaster.62

P29 to lokal mieszczący się przy ul. Piotrkowskiej 29 (wejście od Więckowskiego), w miejscu dawnej Krańcoofki. W P29 organizowane są imprezy klubowe, koncerty, także w pobliskim podwórzu.

Protestacja Plaster.63

Protestacja mieści się przy Piotrkowskiej 43 (dawny Zapiecek i Andrzeju, nie denerwuj się). W klubie organizowane są koncerty, w większości zespołów grających hc, punk, ostry rock, także hip-hop. Czasami również imprezy klubowe.

The Rollin’ Barrel Plaster.64

The Rollin’ Barrel to rockowy pub mieszczący się przy Wólczańskiej 40/42. W klubie organizowane są koncerty (m.in. Zenek, The Bill, Sindey Polak, Cochise, Kupczyk), także imprezy karaoke i swingowe.

Wyspa Kultury Stawowa 28 Plaster.65

W poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 12.45 nastąpiło oficjalne otwarcie nowego ośrodka kultury na mapie Łodzi. Wyspa Kultury Stawowa 28 to odpowiedź Bałuckiego Ośrodka Kultury na potrzeby kulturalne społeczności zamieszkującej przede wszystkim osiedle Radogoszcz Zachód , a także Radogoszcz Wschód.


Sposoby głosowania:

Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie wpisz „Plastry Kultury”, a w treści podaj nominowanego, na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 26 lutego, do godz. 23:59.

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, ZNAJDZIECIE TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *