Plastry Kultury 2018 – inicjatywa roku

plasterkultury

Dom Mody Limanka, Galeria Czynna, Krzyżówka, Łódzki Szlak Kobiet oraz Miej Miejsce, to nominacje w kategorii inicjatywa roku.

Za inicjatywę nagrody otrzymali – w 2016 roku Łódzka Giełda Fonograficzna, w 2015 roku Dzieci Bałut – murale pamięci, w 2014 roku Towary. 2017 roku przyznaliśmy łączoną nagrodę w kategorii off – inicjatywa, otrzymał ją Blask Brzask – Festiwal Sztuki Współczesnej.

Dom Mody Limanka Plaster.51

Dom Mody Limanka powołany w połowie 2017 roku. Od momentu pojawienia się na łódzkiej scenie artystycznej zostali okrzyknięci mianem cudownych dzieci rodzimej mody, fotografii i programów antykulinarnych.

W krótkim czasie działalności- prowadzonej głównie w mieszkaniu, którego lokatorami są członkinie i członkowie DML- udało im się zorganizować kilkadziesiąt akcji, koncertów i innych przedsięwzięć, często z gościnnym udziałem kolejnych twórców – ze strony Muzeum Sztuki w Łodzi. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Galeria Czynna Plaster.52

Galeria Czynna (Ogórek / Polak / Załuski) to partyzanckie przedsięwzięcie samoorganizacyjne i alterinstytucjonalne.

Jak sami piszą: „naszym celem jest realizacja krótkotrwałych zdarzeń artystycznych oraz artystyczno-społecznych w przestrzeniach, które nie muszą być związane ze sztuką, ale są interesujące, dostępne i pasują nam do danego konceptu”. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Krzyżówka Plaster.53

Tytuł Krzyżówka nawiązuje do charakterystycznego dla Łodzi układu ulic. W trakcie trwania projektu krzyżują się też znajomości i ludzie z różnych struktur społecznych, głównie mieszkańcy z artystami i aktywistami. Krzyżówka to inicjatywa oddolna prowadzona przez mieszkańców i sympatyków Starego Rynku.

Spotkania mają jednocześnie pełnić funkcję poznawczą, umożliwią mieszkańcom wspólne poznanie siebie oraz swoich potrzeb. W zamyśle spotkania mają też spowodować otwartość mieszkańców do wspólnych działań i aktywnego odbioru sztuki – Barbara Olejarczyk. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Łódzki Szlak Kobiet Plaster.54

Łódzki Szlak Kobiet to inicjatywa osób, które działają na rzecz ocalenia pamięci o kobietach związanych z naszym miastem. Pokazujemy historię, dziedzictwo i tożsamość Łodzi z mniej oczywistej perspektywy, której próżno szukać w tradycyjnych przewodnikach turystycznych. Przekonują, że hasło „Łódź miastem kobiet” kryje w sobie wiele zaskakujących treści.

Oprowadzają po Łodzi śladami kobiet, organizują dyskusje, wykłady, akcje artystyczne. Dzięki ich staraniom jeden ze skwerów na Bałutach ma od 2017 roku znaną i lubianą patronkę, Michalinę Wisłocką. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Miej Miejsce Plaster.55

Miej Miejsce, to portal o charakterze kulturalno-społecznym. Jest płaszczyzną wymiany informacji i doświadczeń, miejsce krystalizowania się opinii i prezentacji projektów twórczych, forum koordynacji działań mających na celu organizację życia artystycznego, a także przestrzenią,w której mogą pojawiać się głosy łódzkiej krytyki.

Jego adres – miejmiejsce.com. Więcej informacji znajdziecie tutaj.


Sposoby głosowania:

Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie wpisz „Plastry Kultury”, a w treści podaj nominowanego, na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 26 lutego, do godz. 23:59.

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, ZNAJDZIECIE TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *