plasterkulturyBronx Hip Hop Festival, DOMOFFON, Geyer Music Factory, Soundedit i Tansman Festival walczą o Plastra Kultury w kategorii Wydarzenie muzyczne 2016 roku.

Warto przypomnieć laureatów z poprzednich lat, a byli to: w 2016 roku Domoffon Festival, w 2015 roku Soundedit, a w 2013 roku Ekspresowe Sesje Nagraniowe Radia Łódź.

Bronx Hip Hop Festival 2016

Plaster.26

Druga edycja BRONX Hip Hop Festival trwała od 21 do 22 października w Klubie Wytwórnia. Inspiracją do zorganizowania imprezy była chęć uczczenia pamięci Przyjaciela i członka składu NTK – Bronka, który całe życie poświęcił kulturze Hip–Hop. Ten styl życia miał swój początek w Południowym Bronksie, stad nazwa imprezy.

Celem festiwalu jest szerzenie właściwych wzorców wśród młodzieży, opartych na kulturze Hip-Hop oraz kształtowanie i rozwijanie pasji u dzieci i młodzieży w całej Polsce, także podopiecznych Fundacji Prospołecznej „Poducha” poprzez: Zajęcia breakdance prowadzone przez Fundację Art Of Breaking; Warsztaty plastyczne, a w szczególności warsztaty graffiti; Warsztaty z dziedzin: DJ-ingu, Beatboxu  oraz  produkcji muzycznej; Kształcenie postaw sportowych poprzez naukę podstawowych kroków i technik sztuk walki pod okiem doświadczonych instruktorów i mistrzów Polski na ringu.

Więcej informacji o ubiegrorocznej edycji imprezy można znaleźć tutaj.

joomplu:119371

DOMOFFON Festival 2016

Plaster.27

Druga edycja DOMOFFONU, za sprawą różnorodnego line-upu, była równie kuszącym kąskiem dla wielbicieli muzyki niezależnej, jak katowicki Off festival. Po ubiegłorocznym, jednodniowym debiucie, impreza prężnie rozrosła się do dwóch dni. Organizatorzy DOMOFFONu dobierając artystów na drugą odsłonę imprezy, spisali się na piątkę. Pierwszego dnia imprezy, obok brytyjskiej legendy postpunku, grupy Wire, na scenie pojawił się Omar Souleyman, objawienie tanecznej muzyki arabskiej, czy plejada łódzkich weteranów alternatywy: Kopyta Zła, TRYP i Demolka.

Drugi dzień imprezy bez wątpienia należał do kobiet. Na scenie zagrały U.S. Girls, Chicks on Speed i Zola Jesus, które bez trudu zawładnęły publicznością. Równie mocnym elementem były sety występujących w Galerii Off artystów techno: Anji Kraft, Blush Response, czy SHXCXCHCXSH.

Relację z festiwalu można znaleźć pod tymi linkami: dzień pierwszy, dzień drugi.

joomplu:119370

Geyer Music Factory 2016

Plaster.28

Geyer Music Factory to cykl letnich koncertów plenerowych odbywających się na terenie Białej Fabryki Ludwika Geyera – jednym z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej. W piątkowe wieczory wakacji o godzinie 21 wewnętrzny brukowany dziedziniec Białej Fabryki zamienia się w estradę dla artystów. W ubiegłym roku, na scenie pojawili się m.in. Grohman Orchestra, Zieliński, Guthman oraz Szcześniak & Herdzin.

joomplu:119373

Soundedit 2016

Plaster.29

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit w 2016 roku odbył się po raz ósmy. Podczas ubiegłorocznej edycji można było uczestniczyć w spotkaniu z Brianem Eno, który przywiózł do Łodzi swoją najnowszą instalację dźwiękową – „The Ship”. W Filharmonii Łódzkiej z wyjątkowym koncertem wystąpiła Brodka. Zespół Raz Dwa Trzy przygotował na Soundedit unikatowy występ. Wokalista kultowego zespołu Bauhaus – Peter Murphy zagrał przed sobotnią, uroczystą Galą Człowieka ze Złotym Uchem koncert akustyczny.

joomplu:119372

Tansman Festival 2016

Plaster.30

Na 2016 rok przypadło 20-lecie TANSMAN FESTIVAL, którego pierwsza edycja odbyła się w 1996 roku pod patronatem UNESCO, i 30. rocznica śmierci patrona Festiwalu Aleksandra Tansmana. Motywem przewodnim TANSMAN FESTIVAL: Jubileuszu 20-lecia, była Muzyka Polska – Odkrycia i Nowości: unikalne i spektakularne rekonstrukcje polskich arcydzieł muzyki XX wieku, ich prapremiery i prawykonania. Celem jubileuszowej edycji było wzbogacenie dziedzictwa kultury i odkrywanie nieznanych kart jej dwudziestowiecznej historii, poprzez propagowanie nowatorskich dokonań, prezentację dzieł nieznanych, zapomnianych: ukazanie ich rangi w kontekście kultury polskiej i światowej, w dialogu najwybitniejszych artystów, z udziałem historyków i muzykologów zaangażowanych w odkrywanie, rekonstrukcję i wydanie polskich arcydzieł muzyki XX wieku. Jubileusz ukazywał twórczy i oryginalny wkład do światowego dziedzictwa kulturowego przedstawicieli muzyki polskiej.

joomplu:119374Sposoby głosowania:

1. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie „Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 21 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 22 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

UWAGA! Nie zauważyliśmy, że premiera Powidoków, to już 2017 r. :), dlatego miejsce zajęła Kamer Akcja

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
28maja_375
Juwenalia PŁ 2011 – koncerty dzień drugi (foto+wideo)
IMG_0194
593. Urodziny Łodzi – dzień 1 (foto)
027misterd
Mister D. w Wytwórni (foto)
1 Komentarz
  • Małgorzata Szejn
    20 lutego 2017 at 21:04

    Plaster .28 Geyer Music Factory

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*