plasterkultury

Jacek Bieleński, Sławomir Fijałkowski, Maria Nowakowska, Ewa Pilawska, Marcin Pryt – to kandydaci w kategorii osobowość 2016 roku.

Warto przypomnieć, że nagrodę w 2013 otrzymał Goud Works, w 2014 roku rektor ASP, Joanna Rudzka Habisiak, a w 2015 roku Joanna Szumacher.

Jacek Bieleński

Plaster.51

Jacek jest najbardziej kolorową postacią łódzkiej sceny; tekściarzem, kompozytorem, prozaikiem, scenarzysta i aktorem. W zeszłym roku Bielas obchodził 40-lecie swojej pracy artystycznej.

Sławomir Fijałkowski

Plaster.52

Założyciel kina „Charlie”, animator kultury, człowiek – orkiestra. Sławomirowi Fijałkowskiemu udało się stworzyć kino z „duszą”, okraszone interesującymi wydarzeniami, z Forum Kina Europejskiego – Cinergia na czele.

fijakowski

Maria Nowakowska

Plaster.53

Maria Nowakowska stworzyła pierwszy w całym kraju przewodnikiem po detalach architektonicznych. Zaprosiła czytelników na osiem niezwykłych spacerów – dedykowanych łódzkim zwierzętom, roślinom i postaciom. To jednak nie wszystko, autorka od pewnego czasu bierze udział w spotkaniach – prezentacjach detali architektonicznych, organizuje spacery po mieście odkrywając przed łodzianami tajemnice miasta.

WP_20161114_11_50_55_Pro

Ewa Pilawska

Plaster.54

Dyrektor Teatru Powszechnego i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Ewa Pilawska stworzyła solidny repertuarowo, a przede wszystkim dobrze działający organizacyjnie teatr i grono ciekawych aktorów. Do tego należy dodać bardzo udany festiwal teatralny.

Marcin Pryt

Plaster.55

Marcin Pryt, wokalista, autor tekstów punkrockowych zespołu 19 Wiosen, związany także z formacjami TRYP i 11. Twórca projektu Kosmopolitania.

Sposoby głosowania:

1. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie „Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 21 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 22 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

UWAGA! Nie zauważyliśmy, że premiera Powidoków, to już 2017 r. :), dlatego miejsce zajęła Kamer Akcja


Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_1935
Łódzka Giełda Fonograficzna III SWAP Vinylowy
DSC_8378_DxO
XXXII Festiwal Zdrowia Wróżb i Niezwykłości
parksniadaniowy
Park Śniadaniowy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*