plasterkultury

Ciągoty i Tęsknoty, Fabryka Sztuki, Galeria Manhattan, Iron Horse i Łódź Kaliska – to kandydaci w kategorii kultowe miejsce.

Warto przypomnieć, że nagrodę w 2013 otrzymał Kino Charlie, w 2014 OFF Piotrkowska, a w 2015 Galeria Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. Eugeniusza Hanemana.

Ciągoty i Tęsknoty

Plaster.56

Restauracja mieszcząca się poza centrum miasta, przy ul. Wojska Polskiego 144a. W Ciągotach i Tęsknotach od lat organizowane są koncerty jazzowe, a także wystawy fotografii.

Fabryka Sztuki

Plaster.57

Fabryka Sztuki w Łodzi to centrum kreatywne znajduje się na terenie XIX-wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Działania Fabryki koncentrują się wokół edukacji kulturalnej i artystycznej, teatru, sztuk wizualnych oraz muzyki.  To organizator m.in. koncertów LDZ Alternatywy, a także współorganizator Fotofestiwalu, Łódź Design Festivalu czy Festiwalu Retroperpsktywy. Obecnie Fabryce Sztuki nadano drugą funkcję, poza kulturalno-artystyczną, inkubator przemysłów kreatywnych – Art_Inkubator.

Galeria Manhattan

Plaster.58

Galeria Manhattan rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku. Podstawowe obszary jej aktywności było  prezentowanie sztuki najnowszej, inicjowanie refleksji i dyskusji na jej temat; edukacja twórcza dzieci i młodzieży czy prezentacja zjawisk artystycznych i osobowości z różnych obszarów sztuki. Przez ostatnie lat Galeria mieściła się przy Piotrkowskiej 118.  Galerię zorganizowała i prowadziła Krystyna Potocka-Suwalska. Działania galerii kontynuuje projekt Punkt Odbioru Sztuki.

Iron Horse

Plaster.59

Pub działa od stycznia 1999 na rogu Sienkiewicza i Tuwima. To miejsce spotkań (nie tylko) motocyklistów, miejsce koncertowe – rockowe granie, miejsce, w którym odbywają się m.in. slajdowiska, aukcje, karaoke i wiele innych atrakcji.

Łódź Kaliska

Plaster.60

Klub działający przy Piotrkowskiej 102. To nie tylko siedziba Stowarzyszenia Artystów grupy Łódź Kaliska, ale miejsce spotkań, organizacji koncertów, wystaw, filmów czy performance’ów.

Sposoby głosowania:

1. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie „Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 21 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 22 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

UWAGA! Nie zauważyliśmy, że premiera Powidoków, to już 2017 r. :), dlatego miejsce zajęła Kamer Akcja


Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Parada tramwajowa na 120-lecie komunikacji miejskiej w Łodzi
targi_lubne_20171113_1350601661
XIII Łódzkie Międzyplanetarne Targi Ślubne
lodztango
Łódź Tango Salon Festival 2015 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*