plasterkultury

Bałucki Kalendarz, Łódzka Giełda Fonograficzna, OPOWIEDZ SIĘ (opowiedzsie.pl), Stare Polesie / Miejsce Spotkań oraz Uniqa Art Łódź to kandydaci do inicjatywy 2016 roku.

Warto przypomnieć, że nagrodę przyznajemy od 2014 roku, to najmłodsza z kategorii. .W 2014 roku zwyciężyły Towary, a w 2015 otrzymał ją projekt Dzieci Bałut – murale pamięci.

Bałucki Kalendarz

Plaster.46

Bałucki Kalendarz to projekt prezentujący niezwykłe zdjęcia Bałut wykonane przez Łukasza z Bałut, Fu3ska i Redmana. Projekt graficzny opracowała Agata Cuper. Twórcy chcieli pokazać, że Bałuty „to miejsce szczególne”, a nie tereny cieszące się złą sławą.

Więcej informacji o projekcie możesz znaleźć tutaj.

Łódzka Giełda Fonograficzna

Plaster.47

Łódzka Giełda to cykl spotkań, stworzony dla umocnienia niszowego wymiaru muzyki winylowej. Dzięki przedsięwzięciu, miłośnicy winyli mogą wymieniać się doświadczeniem, sprzedawać egzemplarze, budować kolekcje lub wymieniać się płytami podczas zorganizowanych SWAPÓW. Dotychczas imprezy odbywały się m.in. w Radiu Łódź, Tekturze, Niebostanie czy na OFF Piotrkowskiej.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

OPOWIEDZ SIĘ (opowiedzsie.pl)

Plaster.48

OPOWIEDZ SIĘ to projekt internetowy, zbierający historie osób wyróżniających się na tle swojej społeczności, narażonych na stereotypy i wykluczenie. Działanie realizowane w ramach projektu Fundacji Humanity in Action Polska w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy „Polis” pt. „Start-up! Laboratoria akcji i idei przeciw mowie nienawiści”.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

Stare Polesie / Miejsce Spotkań

Plaster.49

Stare Polesie / Miejsce Spotkań, to Społecznym Dom Kultury mieszczący się przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 9. Jego celem jest wspieranie na Starym Polesiu inicjatyw społecznych, podejmowanych dla mieszkańców i z mieszkańcami, służących tworzeniu nowych relacji społecznych, rozwijaniu współpracy, budowaniu przyjaznej przestrzeni.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

Uniqa Art Łódź

Plaster.50

UNIQA Art Łódź to międzynarodowy projekt artystyczny w przestrzeni publicznej Łodzi. Celem przedsięwzięcia jest powstawanie nowoczesnych obiektów artystycznych, które na stałe, bądź tymczasowo wpiszą się w krajobraz miasta. Istotnym założeniem projektu jest odejście od standardowych murali, a tworzenie miejskiej galerii sztuki złożonej z realizacji nie związanych tylko z malarstwem.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

Sposoby głosowania:

1. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie „Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 21 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 22 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

UWAGA! Nie zauważyliśmy, że premiera Powidoków, to już 2017 r. :), dlatego miejsce zajęła Kamer Akcja


Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Międzynarodowy Festiwal Iluzjonistów Champions of Illusion
miastograf2012
Piknik Kulturalny – To Twoja WiMa!
plakatmaly
Piknik Powitanie Jesieni
1 Komentarz
  • Joanna Michalak
    20 lutego 2017 at 11:01

    Plaster 44; House Gigs Pogonka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*