plasterkultury

Bardzo Rozsądnie, Glow, Sezon, Szyby Lustra, Żarty Żartami to nominacje w kategorii nowe miejsce. W zeszłym roku nagroda powędrowała do Lokalu, a dwa lata temu wyróżnienie otrzymał Niebostan.

Bardzo Rozsądnie

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.61

Galeria Bardzo Rozsądnie mieści się przy Piotrkowskiej 142. Swoją działalność zainaugurowała 2 października 2015 r. wernisażem wystawy Łódź – to takie miasto w Polsce, na której zaprezentowano prace ilustratorów i grafików związanych z naszym miastem. W grudniu mogliśmy obejrzeć ekspozycję Katarzyny Boguckiej – wystawa handlowa. W Bardzo Rozsądnie znajdziemy sztukę użytkową prezentującą przekrój tego, co się dzieje we współczesnym designie i projektowaniu graficznym.

unnamed_3

Glow

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.62

Glow to bezsprzecznie najgłośniejsze z nominowanych miejsc, który swoją działalność rozpoczął 23 stycznia 2015 r. Klub mieści się w kultowym budynku przy Struga 8/10. Poza imprezami o tematyce techno czy hip-hop organizowane są tu koncerty. W 2015 roku w Glow wystąpili m.in. Gooral, Te-Tris, Gang Albani, Sobota czy Kamp! Do tego odbyła się tutaj szósta edycja Towarów i mnóstwo afteparty. Glow znany jest także ze swojego tarasu, który posłużył m.in. za miejsce organizacji imprezy… skimboardowej.

Sezon

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.63

Klubokawiarnia Sezon mieści się przy Piotrkowskiej 121. Oficjalnie otwarcie odbyło się 30 maja 2015 r. W sferze tematycznej klub oscyluje wokół swingu, bluesa i jazzu. Organizowane są tu wieczory promujące tego typu muzykę, koncerty i imprezy z udziałem ŁDZ Jazz Quartet czy też występy Pawła Samokhina z zespołem. Poza tym wystawy i wieczorki tematyczne.

sezon

Szyby Lustra

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.64

Szyby Lustra znajdują się na rogu dawnego Juventusu, przy al. Piłsudskiego 14. Restauracja została otwarta 14 listopada 2015 roku. Poza typowo restauracyjnym profilem nie brak tu i dodatkowych atrakcji – najbliższe Walentynkowe Śniadanie z PGNiG Transatlantyk Festival już 13 lutego.

Żarty Żartami

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.60

„Najmłodszy” z nominowanych lokali, mieści się przy Wólczańskiej 40/42a. Żarty Żartami został otwarty 4 grudnia 2015 r. W przestrzeni klubu organizowane są koncerty (dotychczas wystąpiły tu m.in. Ścianka, Żywiołak, Babu Król czy Pchełki). Już w 2016 roku zaplanowano spotkania literackie i imprezy tematyczne – swingowem, bluesowe i inne.


Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.numerzgloszenia. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat.

2. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl, w temacie wpisuąc „Plastry Kultury”, zaś w treści nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

UWAGA!! Głosować możecie do niedzieli, 14 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 16 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
petfair
PET FAIR XV Międzynarodowe Targi Zoologiczne
kiermaszmlyn
Kiermasz na Księżym Młynie
plasterkultury
Plastry Kultury 2014 – nominacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*