Plastry Kultury 2015 – mainstream roku

plasterkultury

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival 2015, Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2015, Fotofestiwal 2015 , Kolory Polski 2015 i Łódź Design Festival 2015 to nominowane wydarzenia w kategorii mainstream roku.

Warto przypomnieć, że w 2013 roku nagrodę otrzymał Light. Move. Festival. 2013, a w 2014 roku Polówka.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival 2015

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.36

Za nami piąta edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła – Light. Move. Festival. Łódź. Tym razem centrum festiwalu znalazło się na terenie EC-1, a sama impreza odbywała się w dniach 9-11 października.

W skrócie – ponad 20000 m2 powierzchni elewacji poddanych projekcjom i iluminacją, 10 km trasy festiwalowej, ponad 900 projekcji wielkoformatowych na 15 budynkach, około 70 atrakcji festiwalowych. Poza EC-1 pokazy i iluminacje pojawiły się na ulicy Piotrkowskiej, w Parku Sienkiewicza i w Pasażach Schillera i Rubinsteina, a także na kościele przy ul Sienkiewicza. Więcej o wydarzeniu.

Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2015

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.37

Za nami dwudziesta szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Tym razem festiwal w zdecydowany sposób skupił się na grach, a to za sprawą finałów ESL Mistrzostw Polski.

Niemniej tradycyjnie w przestrzeni Łodzi zorganizowano cały cykl wystaw. Poza tym w naszym mieście, w Atlas Arenie, pojawiło się kilku autorów, głównie zaprzyjaźnionych z festiwalem, takich jak Grzegorz Rosiński, Alan Grant, Simon Bisley czy, a także Tom Grindberg, C.B. czy Andrzej Sapkowski. Plus cała strefa targowa, Strefa Star Wars, Manga Corner – konkurs na cosplay, a także wielki konkurs na małą formę komiksową, który rozstrzygnął się w sobotę. Więcej o wydarzeniu.

Fotofestiwal 2015

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.38

W dniach 28 maja -7 czerwca organizowano kolejną edycję Fotofestiwalu. Temat przewodni  – HIT THE ROAD: Fotografowie w drodze. Warto nadmienić, że nową dyrektor artystyczną festiwalu została Alison Nordström. Tradycyjnie w przestrzeni całego miasta zorganizowano  wystawy. Główną w Art_Inkubatorze. Poza tym cykle warsztatów, pokazy slajdów, prezentacje, pokazy portfolio, Noc Otwartych Pracowni, a także spotkania autorskie.. Więcej o wydarzeniu.


Kolory Polski 2015

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.39

Festiwal wędrował po województwie łódzkim przez całe wakacje, a każdą sobotę i niedzielę powitał w innej miejscowości. Ponad 20 koncertów w starych kościołach i klasztorach (Paradyż, Tum, Sulejów), a także w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie (Małków, Rogów).

W programie znalazły się autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania  muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wśród wydarzeń towarzyszących znalazły się warsztaty, kiermasze, pikniki i wystawy. Na niektóre koncerty można było wybrać się z jednodniowymi wycieczkami organizowanymi przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Więcej o wydarzeniu.

Łódź Design Festival 2015

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.40

W 2015 roku Łódź Design Festival organizowano po hasłem Konsekwencje –  zmian technologicznych, społecznych czy kulturowych. Na inaugurację zaprezentowano m.in. wernisaż wystawy  Polish Design Stories – Wyjątkowe Historie Polskiego Designu by 366 Concept, a także wręczono nagrody nagród make me!

W ramach ŁDF 2015, po raz pierwszy w Polsce pokazany został projekt  Hidden Heroes. The Genius of Everyday Things przygotowany przez Vitra Design Museum. To prezentacja ponadczasowych przedmiotów, które często w niezauważalny sposób zmieniają nasze życie. Poza tym ekspozycja Konsekwencje, stanowiącą kolekcję wyselekcjonowanych obiektów zaprojektowanych jako odpowiedź na istotne problemy, z którymi mierzą się współczesne społeczeństwa. Więcej o wydarzeniu.


Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.numerzgloszenia. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat.

2. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl, w temacie wpisuąc „Plastry Kultury”, zaś w treści nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

UWAGA!! Głosować możecie do niedzieli, 14 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 16 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *