Plastry Kultury 2015 – kultowe miejsce

plasterkultury

Galeria Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. Eugeniusza Hanemana, Kino Tatry, Muzeum Książki Artystycznej, Pub Biblioteka, Stereo Krogs, to nominacje w kategorii kultowe miejsce.

W zeszłym roku nagroda powędrowała do OFF Piotrkowskiej, a dwa lata temu do Kina Charlie.

Galeria Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. Eugeniusza Hanemana

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.56

Galeria Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. Eugeniusza Hanemana mieści się przy ulicy Piotrkowskiej 102. Galeria działa przy ŁTF od 1957 roku. Prezentuje około dwudziestu wystaw rocznie. Umożliwia spełnianie głównego celu Towarzystwa, czyli upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki. Od kwietnia 2013 roku nosi imie Eugeniusza Hanemana, wybitnego fotografa, znanego m.in. z wspaniałych zdjęć dokumentujących okres II Wojny Światowej. Więcej o wystawach.

Kino Tatry

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.57

Historia kina sięga początków XX w., a dokładniej roku 1907, kiedy to Gustaw Mjunker i Oskar Kulawiński otworzyli kinematograf „Belle- Vue”. Trzy lata później właścicielem kina został Benedykt Zarzycki, który zmienił nazwę kina na „Moulin Rouge”. Kino Tatry to najstarsze w Polsce oraz jedno z najstarszych działających nieprzerwanie w tym samym miejscu kin na świecie – przy Sienkiewicza 40. Puszczające filmy z taśmy 35 mm. Działa głównie w okresie wiosenno-letnim.

Muzeum Książki Artystycznej

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.58

Muzeum Książki Artystycznej mieści się w zabytkowej willi H. Grohmana, przy ulicy Tymienieckiego 24. To unikalna na skalę kraju instytucja mająca na celu wspieranie wszelkiej działalności edytorskiej związanej z książką artystyczną oraz wszelkich inicjatyw związanych z ideą „korespondencji sztuk” . Podejmuje zadanie gromadzenia zabytkowych urządzeń drukarskich, muzeum pozwoliło zachować w kraju dobra kultury materialnej, masowo złomowane w ostatniej dekadzie XX wieku. Wywodząc się z artystycznej oficyny książkowej, muzeum nawiązuje do podobnych polskich oficyn emigracyjnych. Pozostając przybytkiem sztuki książki otwartej na różne dyscypliny i rozwój techniki – Muzeum Książki Artystycznej zachowuje zdolność do życia i twórczości książkowej w czasie przełomu komputerowego, porównywalnego z gutenbergowskim. Więcej o wydarzeniach organizowanych w MKA.

Pub Bilioteka

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.59

Pub Biblioteka mieści się w przy ulicy Struga 7. Od lat charakteryzuje się specyficzną, jedną w swoim rodzaju atmosferą. W Pubie corocznie organizowany jest legendarny turniej w łapki, od czasu do czasu odbywają się tam też koncerty lub spotkanie literackie. Plus nie mniej legendarna trambambula i rzutki – to jedne z nieodłącznych elementów Biblioteki.

Stereo Krogs

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.60

Na Stereo Krogs wychował się nie jeden wielbiciel rocka. Najpierw przy Wólczańskiej 44/50, dziś mieszczący się przy Zielonej 8 klub odwiedzało i odwiedza wiele kapel z szeroko pojętej muzyki rockowej i alternatywnej, obecnie bardzo często goszczą tam koncerty zespołów grających metal. W Stereo Krogs odbywają się cykliczne jam sessions, imprezy karaoke, a przed laty również organizowano tutaj slamy poetyckie. Więcej o koncertach w Stereo Krogs.


Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.numerzgloszenia. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat.

2. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl, w temacie wpisuąc „Plastry Kultury”, zaś w treści nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

UWAGA!! Głosować możecie do niedzieli, 14 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 16 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *