Plastry Kultury 2015 – inicjatywa roku

plasterkultury

Dzieci Bałut – murale pamięci, Ładne Rzeczy na Piotrkowskiej, Łódzka Masa Krytyczna, Miasto Bałuty oraz Park Śniadaniowy, to nominacje w kategorii inicjatywa roku.

To najmłodsza z kategorii, której celem jest promowanie inicjatyw społecznych. Rok temu zwyciężyły Towary.

Dzieci Bałut – murale pamięci

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.46

Po raz czwarty zorganizowano akcję Dzieci Bałut – murale pamięci, tym sposobem nietypowa ścieżka murali powiększyła się o cztery malunki. W sumie na terenie Bałut znaleźć można siedemnaście rysunków przedstawiających dzieci z łódzkiego getta. Wizerunki autentycznych dzieci polskich, żydowskich i romskich żyjących 70 lat temu na Bałutach, odwzorowane są na podstawie archiwalnych fotografii. Więcej o inicjatywie.

 

Ładne Rzeczy na Piotrkowskiej

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.47

W kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie na Piotrkowskiej Pociąg do Łodzi organizował kiermasz kreatywny Ładne rzeczy. Na stoiskach znaleźć można było wszystko m.in. maskotki, ceramikę, przedmioty ozdobione techniką decoupage, ręcznie robioną biżuterię, potrawy, obrazy, szydełkowe serwety, domowe przetwory czy torby. Więcej o inicjatywie.

Łódzka Masa Krytyczna

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.48

Przez ostatnie lata Fundacja Normalne Miasto Fenomen organizowała Łódzką Masę Krytyczną. Rowerzyści, jak na razie, ostatni raz wyruszyli w podróż 27 listopada 2015 roku. Oczywiście jest kilka warunków, jeśli nie zostaną spełnione, a transport rowerowy poprawiony, Masa powróci w maju. Masa Krytyczna miała na celu m.in. uświadomienie istnienia rowerzystów, poprawienie bezpieczeństwa jazdy, czy też zmotywowanie władz do budowy dróg rowerowych, śluz czy kontrpasów. Więcej o inicjatywie.

Miasto Bałuty

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.49

18 sierpnia 2015 roku mineło sto lat od przyłączenia Bałut do Łodzi. Z tej okazji zorganizowano szereg wydarzeń. W programie m.in. spacer, wystawa na terenie dzielnicy, spotkanie z Bałuciarzami, projekcje filmów, reportaże radiowe i filmy dokumentalne. Dla najmłodszych warsztat. Więcej o projekcie tu.

Park Śniadaniowy

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.50

W każdą sobotę od 4 lipca do 19 września na terenie Parku Źródliska I organizowanobędzie Park Śniadaniowy. Park Śniadaniowy to slow food, próbowanie, śniadaniowanie, śpiew ptaków, czas na rozmowy, zabawy, sport i ludz – targi ze śniadaniowymi smakołykami, gry rodzinne, animacje i konkursy dla dzieci, atrakcje dla seniorów, spotkania sportowe, leniwa czytelnia i szkółka cyrkowa. Więcej o inicjatywie.


Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.numerzgloszenia. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat.

2. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl, w temacie wpisuąc „Plastry Kultury”, zaś w treści nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

UWAGA!! Głosować możecie do niedzieli, 14 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 16 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *