plasterkulturyProducent i założyciel Opus Film – Piotr Dzięcioł, właściciel kina Charlie – Sławomir Fijałkowski, dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana – Joanna Podolska, dyrektor Międzynarodowe Festiwalu Komiksu i Gier – Adam Radoń oraz rektor Akademii Sztuk Pięknych – Jolanta Rudzka Habisiak to osoby nominowane do Plastra Kultury w kategorii osobowość roku.

Piotr Dzięcioł

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.51

Piotr Dzięcioł. Producent i założyciel Opus Film. Ukończył w 1973 Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest również absolwentem Wyższego Zawodowego Studium Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Producent wieleokrotnie nagradzanego obrazu „Ida”. Tym filmem po wielu latach posuchy o polskiej kinematografii było i jest głośno na całym świecie.

Sławomir Fijałkowski

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.52

Sławomir Fijałkowski – właściciel Kina Charlie, animator kultury, prezes Stowarzyszenia Łódź Filmowa, producent Festiwalu Cinergia. W branży filmowej działa od ponad dwudziestu lat. 

Joanna Podolska

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.53

Joanna Podolska – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach filologia polska i teatrologia. W 2000 roku zainicjowała akcję Kolorową Tolerancję. Dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, który koordynował w 2014 roku Rok Karskiego.

Adam Radoń

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.54

Adam Radoń – Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, na wydziale grafiki. Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Animator kultury, od wielu lat inicjator akcji promujących czytelnictwo komiksów, nie tylko w Łodzi, ale także w Warszawie, w trakcie Warszawskich Targów Książki. Współpracował z koncernami muzycznymi, projektując okładki i promując albumy.

Jolanta Rudzka Habisiak

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.55

Jolanta Rudzka-Habisiak – Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Wł. Strzemińskiego, gdzie w 1985 roku uzyskała dyplom w Pracowni Tkaniny Unikatowej. Wzięła udział w ponad 130 wystawach zbiorowych – polskich i międzynarodowych oraz ponad 20 indywidualnych. Obecnie rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

/fot. projekt dywanów autorstwa Jolanta Rudzka-Habisiak


Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.numeruzgloszenia. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat.

2. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl, w temacie wpisując „Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego, na którego głosujesz (przy Polówce i Impact Festival również kategorię) oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

UWAGA!! Głosować możecie do niedzieli, 15 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 18 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Festiwal „Meet My Make Up”
KOMPAS na rozwój
72
Dni Japońskie w Łodzi (wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*